Silver.Lelum.pl > Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Numer PESEL
09.05.2024 13:05 Przed Polakami ważna decyzja. Chodzi o PESEL, od czerwca duże zmiany

Nadchodzi duża zmiana związana z numerami PESEL. Już od 1 czerwca 2024 r. czeka nas mała rewolucja w bankach i instytucjach finansowych. Chodzi o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Możemy ułatwić sobie życie i zabezpieczyć się przed oszustwami. By to zrobić, trzeba zastrzec swój numer PESEL.

Starzec jakubek
09.05.2024 12:26 Bardziej podstępna niż barszcz Sosnowskiego. Na łąkach rośnie groźna trucizna

Podczas spacerów na łonie przyrody trzeba uważać nie tylko na kleszcze. Na łąkach całej Polski można spotkać niebezpieczną roślinę. Zwykle kwitnie ona od czerwca do sierpnia, ale z powodu zmian klimatycznych potrafi pojawić się wcześniej i zostać na dłużej. Co ciekawe, kiedyś uważano ją za leczniczą. Dziś wiemy, że jest po prostu trująca.

Listy z ZUS
04.05.2024 15:27 Czy listy z ZUS trzeba zachować? Nie wyrzucaj ich do kosza

ZUS rozpoczął wysyłkę listów do seniorów. W ciągu najbliższych dni i tygodni emeryci i renciści dostaną w jednej kopercie dwie ważne informacje. Będzie to decyzja waloryzacyjna oraz decyzja o przyznaniu tzw. “trzynastki”. Czy ten list trzeba zachować na przyszłość?

Kobieta ze smartfonem
26.04.2024 15:00 Odbierasz telefon, a zapłakana wnuczka prosi o pieniądze. Policja ostrzega

Metody oszustów stają się coraz bardziej okrutne i wyrafinowane. Policja ostrzega przed falą wyłudzeń metodą "na wypadek". Ofiarami najczęściej padają osoby w dojrzałym wieku. Oszuści żerują na ich emocjach i podszywają się pod członków najbliższej rodziny.

Kobieta na zakupach
14.04.2024 10:20 Najważniejsza rzecz, jaką kupisz za 30 zł. Bezcenna dla domowników

W naszych mieszkaniach i domach bardzo często skupiamy się na aspektach funkcjonalności i estetyki, często zapominając o bezpieczeństwie. Warto jednak poświęcić chwilę na odpowiednie zabezpieczenie domów i domowników przed pożarem lub innymi zagrożeniami dla życia i zdrowia. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie czujniki.

Kobieta ze smartfonem
11.04.2024 11:52 Dzwonią do ciebie nieznane numery? Pozbądź się ich w mgnieniu oka

Ciągle wydzwaniają do ciebie z zaproszeniami na pokazy garnków? Dostajesz natarczywe telefony od firm zajmujących się fotowoltaiką? Niechciane telefony i SMS-y to zmora dzisiejszych czasów. Tracimy przez to czas i nerwy, a nierzadko i pieniądze. Na szczęście jest sposób, by pozbyć się tego nękania. Wystarczy dosłownie kilka sekund.