Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Poznajesz tę dziewczynkę ze zdjęcia? Dziś jej losy zna każdy
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 10.06.2024 12:53

Poznajesz tę dziewczynkę ze zdjęcia? Dziś jej losy zna każdy

Celine Dion
Fot. oficjalna strona/archiwum prywatne

Urodziła się w marcu 1968 roku i niedawno obchodziła swoje 56 urodziny. Ma ogromną rodzinę: jest jednym z czternaściorga dzieci! Zna ją właściwie cały świat, a ostatnio przeżywa niebywale trudne chwile. Patrząc na to zdjęcie trudno uwierzyć, przez ile będzie musiała jeszcze przejść ta dziewczynka. Poznajecie ją?

Trudne dzieciństwo wielkiej gwiazdy

Na zdjęciu widzimy małą Céline Dion. Nie każdy wie, że zanim zachwyciła cały świat swoim niebywałym głosem, miała bardzo trudne dzieciństwo.

Céline Dion urodziła w kanadyjskiej prowincji Quebec jako najmłodsze z aż czternaściorga dzieci. Jej rodzina była uboga. Kilkoro dzieci musiało spać na jednym łóżku, a wszyscy dzielili jedną łazienkę. Odskocznią od codziennych trudów i problemów, a zarazem źródłem zarobku, była dla wszystkich muzyka.

Projekt bez nazwy - 2024-06-10T125146.689.jpg
Fot. oficjalna strona/archiwum prywatne Celine Dion

Ojciec Céline grał na akordeonie, a matka na skrzypcach. Pozostali członkowie rodziny występowali w sierocińcach oraz na weselach i imprezach miejskich.

"Syn wybrał wnuczce okropne imię". Babcia nie gryzła się w język Szukamy najzdrowszej soli. Kamienna, morska czy himalajska?

Céline Dion debiutowała jako dziecko

Céline Dion nie miała nawet pięciu lat, gdy po raz pierwszy wystąpiła na scenie. Na ślubie swojego brata zaśpiewała trzy piosenki i od razu podbiła serca wszystkich gości.

Później zaczęła występować w lokalnym hotelu i restauracji. W jednym z późniejszych wywiadów powiedziała, że przez karierę rozpoczętą w tak młodym wieku bardzo tęskniła za rodziną, ale napędzało ją wielkie marzenie o byciu piosenkarką.

Céline Dion pierwszą własną piosenkę napisała w wieku 12 lat. Rodzina wysłała ją do menadżera jednej ze znanych w Kanadzie piosenkarek. Usłyszał ją, zaprosił na spotkanie, i tak wszystko się zaczęło.

Céline Dion cierpi na poważną chorobę

Céline Dion, autorka tak wielkich światowych przebojów jak "My Heart Will Go On", "Because You Loved Me" czy "I'm Alive", sprzedała na całym świecie blisko 220 mln egzemplarzy swoich płyt. W życiu prywatnym przeżywa jednak ogromny dramat.

Céline Dion cierpi na rzadką, poważną i bolesną chorobę. To tzw. zespół sztywnego człowieka. Choroba oznacza postępujące sztywnienie w obrębie mięśni tułowia i kończyn. W ostatnich miesiącach piosenkarka wielokrotnie zapewniała fanów, że zrobi wszystko, by odzyskać siły.