Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Wypij to przed posiłkiem i schudnij szybciej! Wystarczy jedna szklanka
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 29.04.2024 15:07

Wypij to przed posiłkiem i schudnij szybciej! Wystarczy jedna szklanka

Kobieta pije wodę
fot. Canva/ RobertoDavid

Wyszukane diety i tygodnie wyrzeczeń, a waga wciąż stoi w miejscu? Wydaje ci się, że próbowałaś już wszystkiego, a kilogramów nie ubywa? Sprawdź jeden prosty sposób, dzięki któremu zwiększysz swoje szanse na skuteczne odchudzanie!
 

Woda zdrowia doda! I pomoże schudnąć

Przepis na odchudzanie może być banalnie prosty. Wystarczy tylko... woda! Picie ciepłej lub letniej wody ma zbawienny wpływ na cały organizm i znacząco wpływa na poprawę zdrowia. Dlaczego? Odpowiednia ilość wody, a przyjęło się, że jest to ok. 2 litrów dziennie, zapewnia właściwe nawodnienie organizmu. Do tego reguluje ciepłotę ciała, wpływa na procesy trawienne, zapewnia utrzymanie jędrnej i gładkiej skóry, a także wspiera organizm w walce z wirusami i bakteriami. A to nie koniec!

To właśnie picie wody pomaga utrzymać zdrową i szczupłą sylwetkę, ponieważ usprawnia procesy trawienne, a do tego zmniejsza łaknienie i hamuje uczucie głodu. Zmierzając ku lodówce, często z nudów, lepiej sięgnąć po szklankę wody, która zaspokoi wrażenie głodu. I do tego nie zafunduje organizmowi dodatkowych, zbędnych kalorii.
 

Ta zielenina to samo zdrowie. Jeżeli jej nie znosisz, przyczyna jest w genach Pijesz szklankę mleka przed snem? Tak wpływa to na twój organizm

Szklanka wody przed posiłkiem wspomaga odchudzanie

Nieważne czy jesteś na diecie, czy też nie, szklanka wody wypita przed posiłkiem może znacznie wspomóc proces odchudzania. Wypełnisz w ten sposób żołądek, dzięki czemu najzwyczajniej w świecie zjesz mniej. Ważne jednak, żeby nie była to zimna, lecz najlepiej ciepła woda — na skutek wyższej temperatury pokarmy będą lepiej trawione i rozpuszczane w żołądku. 

Wystarczy wypić szklankę wody około 15 minut przed posiłkiem. Warto też sięgnąć po nią z samego rana, na czczo. Wtedy można do niej dodać również sok z cytryny (pół cytryny na szklankę wody), który ureguluje poziom pH w organizmie, a także wpłynie korzystnie na procesy trawienne. Warto podkreślić, że cytryna działa moczopędnie, co z kolei usprawni wydalanie toksyn z organizmu, a to z pewnością korzystnie wpłynie na zdrowie.

Szklanka wody
fot. Canva/Alter_photo 

Jak się odchudzać, to z głową!

Stosując różnego rodzaju diety odchudzające, zawsze należy pamiętać o zachowaniu rozsądku i umiaru. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy najlepiej zasięgnij porady dietetyka, który dobierze dla ciebie najodpowiedniejszą dietę, taką, która nie zaszkodzi organizmowi.

Do tego niezbędna jest regularna aktywność fizyczna. Nawet proste ćwiczenia wykonywane codziennie w domu mogą znacząco wpłynąć na poprawę zdrowia oraz urody. Nie mówiąc już o polepszeniu kondycji, a nawet samopoczucia!