Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Ma 60 lat, wygląda na 40. Ten mężczyzna oszukał proces starzenia się
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 30.03.2024 10:00

Ma 60 lat, wygląda na 40. Ten mężczyzna oszukał proces starzenia się

Eric Horst
Fot. Instagram/eric_horst

Kto powiedział, że nie można oszukać procesu starzenia się? Ten mężczyzna udowadnia, że wiek faktycznie jest tylko liczbą. Eric Hörst chociaż skończył już 60 lat, nie zwalnia tempa. Wspinaczowi sylwetki pozazdrościć może niejeden 20-latek. Jesteście ciekawi, jak on to robi?

Oszukał proces starzenia się. On ma 60 lat?

Spójrzcie tylko na poniższe nagranie i spróbujcie uwierzyć, że nie jest to żaden fotomontaż. Taka sprawność fizyczna w takim wieku? Jesteśmy skłonni założyć się, że wielu 20 i 30-latków nie byłoby w stanie przejść tak wymagającej ścianki wspinaczkowej.

Tymczasem Eric Hörst mimo 60-tki na karku nie zwalnia tempa. Mężczyzna wciąż pozostaje aktywnym wspinaczem, a jego Instagram pokazuje, że dla 60-latka słowo „ograniczenia” nie istnieje.

Przyjrzyjcie się na muskulaturę mężczyzny. Jak wielu o co najmniej trzy dekady młodszych mężczyzn może pochwalić się tak rozbudowaną masą mięśniową? Jeśli jesteście ciekawi, jaki jest przepis na wieczną młodość według Erica Hörsta, koniecznie czytajcie dalej.

Odkryj drugą młodość po 50-tce. Wystarczy 5 kroków Wybierasz się do sanatorium? Zapoznaj się z nowymi przepisami

Słuchanie własnego organizmu to podstawa

Eric Hörst twierdzi, że kluczem do zdrowia jest słuchanie własnego organizmu. Podkreśla on, że warto co najmniej raz do roku udać się na badania profilaktyczne. Jak przyznaje, co najmniej raz na kwartał regularnie udaje się on na kontrolne badania krwi, podczas których weryfikuje poziom hormonów tarczycy, OB, CRP, witaminy D oraz prosi o wyniki standardowej morfologii.

Ponadto Eric Hörst błyskawicznie reaguje na ból. Uważa, że ignorowanie dolegliwości bólowych tylko pogłębia osłabienie organizmu i wydłuża proces rekonwalescencji. Z tego względu zaleca on konsultowanie kiepskiego samopoczucia z lekarzem.

W kanon słuchania własnego organizmu wpisane jest również ruszanie się. Eric Hörst deklaruje, że wystarczy codzienna dawka umiarkowanego ruchu, np. spacer, czy jazda na rowerze, aby zachować zdrowie i nieco „rozruszać organizm”. Oczywiście, jeśli wasze samopoczucie podpowiada wam, że nie czas na przebiegnięcie maratonu, wybierzcie się na szybki jogging wokół bloku, albo używajcie tego dnia windy zamiast schodów – nic na siłę.

ZOBACZ TAKŻE: Jesteś po 40-tce? Nie lekceważ tych porannych objawów

Dbaj o strefę mentalną

Chociaż Eric Hörst może być uważany za tytana pracy, wie on, jak istotny jest odpoczynek. Twierdzi nawet, że jest on tak samo ważny, jak aktywność fizyczna. Mężczyzna przyznaje się do robienia sobie tygodnia przerwy od treningów po każdych trzech tygodniach intensywnego wysiłku.

Po 50-tce mężczyzna zaleca także zwiększenie podaży białka w diecie, aby utrzymać poprawne tempo regeneracji i rozwoju masy mięśniowej. Wyższa podaż białka pomaga mu także utrzymać w ryzach masę ciała. W dni zwiększonego wysiłku fizycznego Eric Hörst spożywa nawet nieco ponad 2g na 1kg masy ciała, a w spokojniejsze okresy około 1,4g/kg.

Eric Hörst radzi także, aby wyznaczać sobie cele krótkoterminowe i długoterminowe. Uważa, że pozwala mu to utrzymać motywację i pozytywnie wpływa to również na jego codzienne funkcjonowanie.

Trzeba przyznać, że Eric Hörst stworzył całkiem prosty przepis na młody wygląd i dobre samopoczucie na lata. Może warto zaryzykować i wprowadzić jego rady w życie? Na koniec mały smaczek. Tak Eric Hörst wyglądał ładnych kilka dekad temu. Jak uważacie, czy teraz prezentuje się lepiej, czy też bardziej służyła mu młodość?