Silver.Lelum.pl > Edukacja

Edukacja

Monika Kot
06.06.2024 09:19 Tak zrobisz prawo jazdy po 50-tce. Ekspertka ma trzy cenne rady

Wiek nie jest przeszkodą w zdobyciu prawa jazdy. Rekordzistką w 2024 roku jest mieszkanka województwa zachodniopomorskiego, która zdobyła nowe "prawko" w wieku 76 lat. Choć wiele innych osób 50+ marzy o tym, by wsiąść za kółko, to pokolenie silver nadal jest mniejszością na kursach. Co nas powstrzymuje? Zapytaliśmy ekspertkę o rady dla dojrzałych osób, które zaczynają przygodę z autem.

Józef Peruga na maturze
18.05.2024 13:08 85-latek z Kalisza napisał maturę. Poruszająca reakcja egzaminatora

Ma 85 lat i właśnie udowadnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany i spełnianie marzeń. To pan Józef Peruga, który w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu przystąpił do matury. Ma już za sobą egzaminy z języka polskiego, niemieckiego, matematyki i geografii.

Seniorzy na zajęciach
26.04.2024 15:46 Wiedza lat nie liczy. Czy warto zapisać się na Uniwersytet Trzeciego Wieku?

Każdy wiek jest dobry, by uczyć się nowych rzeczy. Dlatego działające w Polsce Uniwersytety Trzeciego Wieku to świetna propozycja dla seniorów na zagospodarowanie wolnego czasu. Można nie tylko sporo się nauczyć, ale również świetnie bawić. Kto może się zapisać na Uniwersytet Trzeciego Wieku? Na czym polegają zajęcia? 

Kobieta notująca w zeszycie
09.04.2024 14:50 Dorośli mogą ułatwić sobie naukę języka obcego. Łatwa i przyjemna metoda

Utarło się stwierdzenie, że z biegiem lat coraz trudniej uczyć się nowych rzeczy. Jedną z często podnoszonych kwestii w tym temacie jest nauka języków, która zdaniem ekspertów jest dużo bardziej efektywna, jeśli rozpocznie się ją w młodym wieku. Nie oznacza to jednak, że dorośli nie są w stanie opanować nieznanego wcześniej języka obcego. Z dużą pomocą przychodzą tutaj nie tylko różnorodne kursy stacjonarne czy aplikacje, ale także audiobooki i podcasty.