Silver.Lelum.pl > Wzrok

Wzrok

kobieta w okularach
02.06.2024 11:00 Dużo czytasz? Za tę czynność oczy będą ci wdzięczne, wystarczą sekundy

Stopniowe pogarszanie się wzroku to coś, co spotka większość z nas. Wszystko z powodu starzenia się jego soczewki. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby opóźnić ten proces i pozytywnie wpłynąć na kondycję naszych oczu.

Kobieta w okularach przeciwsłonecznych
28.04.2024 12:55 Chroń wzrok przed słońcem. Na to zwróć uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to coś, o czym latem nie wolno zapominać. Chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i warto mieć je przy sobie w trakcie każdego, letniego spaceru. Kupując okulary warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów, dzięki którym nie tylko będziesz dobrze wyglądać, ale też w jak największym stopniu zadbasz o wzrok.  

Kobieta bada wzrok
15.04.2024 16:00 Okulary ajurwedyjskie. Czym są i czy naprawdę poprawiają wzrok?

W sklepach internetowych często można trafić na nietypowe okulary. Zamiast szkieł mają malutkie otworki. To okulary ajurwedyjskie. Sprzedawcy często obiecują, że dzięki nim będziemy widzieć lepiej i wyraźniej. Czym są okulary ajurwedyjskie i czy rzeczywiście działają tak, jak się to opisuje? 

Oczy kobiety dojrzałej, wzrok
07.04.2024 11:56 Z wiekiem kolor oczu może się zmieniać. Jak bardzo?

Do tej pory antropolodzy na całym świecie sklasyfikowali około 80 kolorów oczu. Najpopularniejsze są trzy barwy: brązowa, niebieska i zielona, ale nie brakuje też pośrednich odcieni. Jednak, czy wiesz, że kolor oczu może się zmieniać wraz z upływem lat? Sprawdź, od czego zależy kolor oczu i czy niebieski może się przekształcić w brązowy. 

Kobieta w okularach czyta książkę
19.03.2024 15:25 Trening wzroku po 40-tce. Jak dłużej utrzymać dobre widzenie?

To oczywiste, że wraz z wiekiem organizm funkcjonuje mniej wydajnie. Im jesteśmy starsi tym trudniej nam zachować dobrą formę, smukłą sylwetkę i świetne zdrowie. Po "czterdziestce" warto też szczególnie zadbać o oczy. Co zrobić, by na dłużej zachować dobry wzrok? Zastosuj się do kilku wskazówek i zobacz więcej!