Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Praktyczne upominki dla nowoczesnej mamy. Te prezenty ułatwią jej życie
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 20.05.2024 13:07

Praktyczne upominki dla nowoczesnej mamy. Te prezenty ułatwią jej życie

Kobieta ze smartfonem
Fot. Canva/Syda

Na Dzień Matki warto pomyśleć o prezencie, który ułatwi naszej mamie życie: zapewni jej pomoc w codziennych sprawach lub da trochę beztroskiej rozrywki. Zajrzyjmy do sklepów z elektroniką i sprzętem RTV. To gotowy katalog prezentów nie tylko dla nowoczesnej mamy!

Smartfon to tylko początek przygody

Czy każda mama ma dziś pod ręką swojego smartfona? Pewnie tak, ale jeżeli telefon ma już swoje lata, Dzień Matki jest dobrą okazją na wymianę. Ceny nowych modeli telefonów ze średniej półki spadają dziś dość szybko. Dobre modele sprzed roku czy dwóch można dostać za ok. 600-700 zł. Smartfon z tego segmentu będzie wystarczający dla większości użytkowniczek.

Projekt bez nazwy - 2024-05-20T130126.988.jpg
Fot. Canva/DeanDrobot

Na rynku wciąż dostępne są też tzw. "smartfony dla seniora". Z reguły zamiast ekranu dotykowego mają klawiaturę z dużymi przyciskami. Są przeznaczone dla starszych użytkowników, którzy z powodu wieku lub chorób mają problem z obsługą zwykłego smartfona. Ich ogromną zaletą są wytrzymałe baterie. Najtańsze smartfony dla seniora znajdziemy już za ok. 120-150 zł.

Wnuczka sprowadza koleżanki z klasy na obiady. "To mnie przerasta" Alicja Majewska pokazała się w nowej fryzurze. Fani ocenili jednogłośnie

Smartwatch nowym towarzyszem mamy?

Smartwatch to doskonały dodatek do smartfona lub samodzielny gadżet. Ma dwie wielkie zalety: jest nie tylko przydatnym gadżetem, ale może być również eleganckim elementem biżuterii. Na rynku są modele, które mogą konkurować z zegarkami prosto od jubilera. Najważniejsze jest jednak to, w jaki sposób smartwatch może ułatwić mamie życie.

Smartwatch to oczywiście nie tylko zegarek, bo wskazywanie godziny to jego najmniej widowiskowa funkcja. Nowoczesne smartwatche potrafią monitorować zdrowie - mogą mierzyć tętno, badać saturację krwi, śledzić jakość naszego snu. Są niezastąpione w motywowaniu do ruchu: liczą kroki, mierzą czas biegu i pozwalają na śledzenie osiągnięć.

Projekt bez nazwy - 2024-05-20T130212.189.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Smartwatche pozwalają też oczywiście na odczytywanie wiadomości z mediów społecznościowych i SMS-ów. Z niektórych modeli można nawet zadzwonić jak z telefonu. Z reguły możliwa jest instalacja aplikacji do słuchania muzyki: wtedy wystarczy podłączyć słuchawki. Wygodną opcją jest możliwość płacenia zbliżeniowo za zakupy.

Najtańsze smartwatche znajdziemy w sklepach za ok. 200-300 zł, ale najnowsze modele potrafią kosztować nawet grubo ponad 2 tys. zł. Wszystko zależy od naszego budżetu i potrzeb, jakie ma wobec smartwatcha nasza mama.

Głośnik bezprzewodowy: nie tylko dla melomanek

Bezprzewodowe głośniki są dziś niezwykle popularne. Nic dziwnego, bo to bardzo praktyczne gadżety. Wystarczy połączyć go ze smartfonem i już można cieszyć się muzyką w każdym miejscu i każdej chwili. Jeżeli nasza mama lubi, gdy nieustannie towarzyszy jej muzyka, taki głośnik będzie świetnym wyborem.

Projekt bez nazwy - 2024-05-20T130257.603.jpg
Fot. Canva/Whiteproject

Głośniki bluetooth mają różne parametry i różne rozmiary. Da się wybrać taki, który najlepiej odpowie na potrzeby i zwyczaje mamy. Najmniejsze modele mają rozmiary, które pozwalają nawet zabrać je na spacer. Głośniki średniej wielkości sprawdzą się, gdy chcemy często przenosić je np. z pokoju do pokoju lub z domu do ogrodu. Największe modele dorównują rozmiarom tradycyjnym głośnikom. Te będą najlepsze, jeżeli muzyka ma nam towarzyszyć najczęściej w jednym miejscu, lub gdy będziemy przestawiać głośnik tylko od czasu do czasu.

Tak wielkie zróżnicowanie modeli oznacza też wielką rozpiętość cen. Na podstawowy model warto przygotować jednak minimum 150 zł. Za tę kwotę dostaniemy niezły niewielki głośnik, który sprawdzi się np. podczas wyjazdów na urlop.

Voucher do serwisów internetowych? Doskonały pomysł

A jeśli nasza mama ma już "wszystko" lub nie potrzebuje więcej elektronicznych gadżetów? Wtedy warto rozważyć podarunek w formie vouchera, który da naszej mamie dostęp do rozrywkowych serwisów w internecie. Chodzi np. o serwisy streamingowe z filmami lub muzyką.

Projekt bez nazwy - 2024-05-20T130345.161.jpg
Fot. Canva/Simonkr

Obecnie w Polsce działa wiele serwisów VOD, które oferują dostęp do tysięcy filmów i seriali. Za dostęp do nich trzeba z reguły płacić. Ceny zaczynają się od ok. 20 zł za miesiąc. Jeżeli nasza mama lubi oglądać filmy i seriale, a oferta telewizyjna jej nie wystarcza, wykupienie dostępu do jednego lub kilku takich serwisów to doskonały pomysł. Potrzebny będzie oczywiście telewizor z dostępem do internetu albo przynajmniej laptop lub tablet, na którym można wygodnie oglądać filmy.

Inny wariant tego prezentu to dostęp do serwisów z muzyką. Większość platform umożliwia nam słuchanie za darmo wraz z reklamami, a wykupienie opcji płatnej pozwoli się nam ich pozbyć. Dzięki temu będzie słuchać się wygodniej, a wraz z płatnym pakietem zyskamy dostęp do dodatkowych opcji w aplikacjach, takich jak wygodne układanie list ulubionych piosenek.