Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > Zmniejsz podgardle w 5 krokach. Efekty odczujesz po kilku dniach
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 31.03.2024 15:00

Zmniejsz podgardle w 5 krokach. Efekty odczujesz po kilku dniach

Mężczyzna z "drugą brodą"
Fot. Canva/Africa images

Podgardle lub „drugi podbródek” to zmora zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma co ukrywać, jeśli mamy problemy z nadwagą, prędzej czy później zauważymy u siebie wspomniane zjawisko. Na szczęście istnieje sposób, aby z nim walczyć i wcale nie wymaga on wyłącznie zrzucenia wagi.

Czym jest podgardle i co go powoduje?

Podgardle to tkanka tłuszczowa, która w nieestetyczny sposób gromadzi się pod brodą – stąd nazwa „drugi podbródek”. Zwykle obejmuje ono zakres od żuchwy do tarczycy.

Oczywiście najlepszym sposobem na zwalczenie podgardla jest zrzucenie kilku kilogramów, aczkolwiek do tego potrzeba nie tylko chęci, ale również czasu, a przecież chcemy zmienić swoją sylwetkę z dnia na dzień i pozbyć się problemu. Czy możemy to jakoś zrobić?

Okazuje się, że tak. Poza zrzuceniem zbędnych kilogramów istnieje jeszcze pięć innych metod, które znacząco mogą zminimalizować nasz problem.

Podgardle 2.png
Fot. Canva/Africa images
Pij to codziennie i ciesz się szczupłą sylwetką. Wystarczy parę kropel Zauważasz je na skórze? Biegnij do lekarza. Zagrożeni nawet 30-latkowie

Zadbaj o swój styl życia

Spokojnie, nie musisz zaraz biegnąć na siłownie, aby zminimalizować problem podgardla (chociaż nie ma co ukrywać – trening nie zaszkodzi). Wystarczy, że popracujesz nad postawą swojego ciała. Ustaw głowę pozycji neutralnej i nie przechylaj jej do przodu ani do tyłu. Jeśli zachowasz prostą szyję, zobaczysz, że optycznie natychmiast zminimalizujesz swoje podgardle.

Nie obejdzie się oczywiście bez treningu, ale niekoniecznie kulturystycznego. Wzmocnienie mięśni szyi może wpłynąć na ujędrnienie skóry w tych okolicach. Warto nieco porozciągać szyję, wykonywać krążenia głową, czy mocno zaciskać jej mięśnie, by znacząco poprawić kondycję skóry. Pomocne w tym może być również żucie gumy. Ta prozaiczna czynność wpływa na ujędrnienie mięśni twarzy, niwelując tym samym nieestetyczny podbródek.

ZOBACZ TAKŻE: Jak złożyć życzenia świąteczne? Nie popełnij wielkanocnej gafy

Wprowadź do swojego życia profilaktykę

Chcąc na dobre zapomnieć o podgardlu, poleca się wprowadzić do życia także element profilaktyki. Warto nawilżać skórę twarzy i szyi balsamem. Na okolice podgardla można zastosować balsam z efektem liftingu, co tylko dodatkowo ujędrni skórę w tych okolicach.

Możecie także pokusić się o spanie na cienkiej poduszce. Wysokie poduszki poza tym, że mogą powodować chrapanie, niekorzystnie wpływają na elastyczność skóry. To przez jej nadmierne rozciągnięcie może pojawić się drugi podbródek. Warto mieć to na uwadze walcząc z mało estetycznym zjawiskiem podgardla.

Podgardle 3.png
Fot. Canva/Africa images