Silver.Lelum.pl > Aktywność Silversa > Zniżki na loty dla emerytów. Tego dnia bilety są tańsze
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 07.06.2024 14:44

Zniżki na loty dla emerytów. Tego dnia bilety są tańsze

Lotnisko
Fot. Jan Bielecki/East News

Emeryci w Polsce mogą podróżować taniej transportem publicznym, ale co z dalszymi wojażami? O zniżki na bilety lotnicze dla osób po 60-tce jest trudno. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić biletu w lepszej cenie. Najłatwiej będzie trafić okazję w jeden dzień tygodnia.

Tańsze bilety lotnicze na legitymację emeryta?

O ile dzięki legitymacji emeryta kupimy taniej bilet na autobus i pociąg, to o takich zniżkach na bilety lotnicze można tylko pomarzyć. 

Żadna linia lotnicza w działająca w Polsce nie honoruje ani legitymacji emeryta, ani też Karty Seniora. Osoby po 60-tce, które chcą kupić bilety lotnicze taniej, mogą jednak skorzystać z regularnych promocji oferowanych przez niektóre linie.

Jak to wygląda w różnych liniach lotniczych?

Projekt bez nazwy - 2024-06-07T142728.457.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Choć linie lotnicze LOT nie mają specjalnych zniżek dla emerytów, to pasażerowie mogą skorzystać z cyklicznych promocji w ramach tzw. "Szalonej Środy". Nowa oferta na tańsze bilety LOT-u pojawia się w każdą środę. Obejmuje wybrane kierunki i daty podróży. 

Myśląc o wakacjach warto poczekać więc na środę, bo może się okazać, że w promocji pojawią się tańsze bilety na upragniony kierunek.

Tak zrobisz prawo jazdy po 50-tce. Ekspertka ma trzy cenne rady Dodatek z ZUS za wychowanie dzieci. Po 60-tce należy się 1780,96 zł

Tanie linie lotnicze: to oferują emerytom

Tanie linie lotnicze, jak Ryanair czy Wizz Air, mają w ofercie bilety tańsze niż u regularnych przewoźników. 

W ich przypadku również na próżno można szukać specjalnych ofert dla emerytów. Warto jednak śledzić ich strony internetowe oraz media społecznościowe, bo dodatkowe obniżki cen i tak już tanich biletów mogą pojawić się w każdej chwili.

Tanie linie lotnicze to opcja atrakcyjna finansowo, choć w przypadku tych przewoźników trzeba się liczyć np. z nieco mniejszym komfortem podróży, wysokimi opłatami za nadbagaż czy brakiem darmowego posiłku. 

Tanie linie często korzystają też z lotnisk z dala od centrum miast, choć nie jest to regułą.

Pomoc dla pasażerów: co oferują linie lotnicze?

Emeryci i starsi pasażerowie mogą liczyć na dodatkową pomoc na lotniskach i podczas lotu we wszystkich liniach lotniczych.

Jak dowiedzieliśmy się w liniach LOT, pasażerowie mogą skorzystać np. z dodatkowej asysty na lotnisku. Asystenci pomogą osobom niedowidzącym, niesłyszącym lub poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Taką asystę można zarezerwować bezpłatnie na etapie zakupu biletu na stronie LOT-u.

Dodatkowo, jako ułatwienie podróży, można np. zarezerwować miejsce z większą przestrzenią na nogi w samolocie.

Projekt bez nazwy - 2024-06-07T142830.319.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Podobne udogodnienia oferują także tanie linie, Ryanair i Wizz Air. Tak jak w przypadku LOT-u, tak też na pokładach tanich linii specjalną pomoc mogą otrzymać np. osoby korzystające z wózków inwalidzkich czy pasażerowie z niepełnosprawnością wzrokową lub słuchową.

Zarówno na pokładach LOT-u, jak i tanich linii, może nam towarzyszyć pies przewodnik. Niestety żaden z tych przewoźników nie akceptuje w samolotach zwierząt, które są wsparciem emocjonalnym.

O potrzebie uzyskania dodatkowej pomocy należy poinformować swojego przewoźnika na co najmniej 48 godzin przed planowanym lotem.