Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Dbaj o siebie z głową. To 4 największe mity na temat odmładzania
Kamil  Świętek
Kamil Świętek 06.04.2024 10:11

Dbaj o siebie z głową. To 4 największe mity na temat odmładzania

Kobieta pielęgnująca twarz
Fot. Canva/Nikola Ilic, Getty Images Signature

Każdy z nas chce utrzymać piękny, młody wygląd możliwie jak najdłużej. Dbając o siebie, często wpadamy w pułapkę obietnic marketingowych producentów kosmetyków. Czy warto? Postanowiliśmy to sprawdzić.

To klucz do młodego wyglądu

Tyle mówi się o tym, że zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz unikanie używek i stresu to klucz do młodego wyglądu i zdrowia na całe lata. Tymczasem dalej staramy się upatrywać recepty na młodość nie w naszych przyzwyczajeniach, a w kosmetykach, które przecież „muszą” pomagać, skoro są reklamowane, czyż nie?

Owszem, dodatkowa pielęgnacja skóry faktycznie może poprawić jej kondycję, ale czy naprawdę wierzycie w to, że ideą młodego wyglądu jest zastosowanie większej ilości makijażu? Nieumiejętnie nałożony makijaż, stanowiący swojego rodzaju „tapetę”, wcale nie podkreśli walorów urody, a uwidoczni mankamenty.

Odmładzanie 2.png
Fot. Canva/vitapix, Getty Images Signature
10 domowych sposobów na zdrowe włosy. Ostatni was zaskoczy Przygotuj dojrzałą cerę na słońce. Kremy z filtrem to nie wszystko

Cena nie równa się jakość

Panuje pogląd, że im droższe kosmetyki kupimy, tym będą one „lepsze”. Jakkolwiek mierzalna nie byłaby „lepszość”, mitem jest, że cena kosmetyku będzie świadczyć o jego jakości. Tę weryfikują badania, naturalny skład produktu, czy oceny użytkowników. Jeśli zatem stojąc przed półką sklepową, sądzisz, że przeceniony o kilka % astronomicznie drogi krem pod oczy sprawi, że możesz zarwać 2 nocki z rzędu, a worki pod oczami znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jesteś w błędzie.

Będąc przy cenie kosmetyków, wróćmy na moment do makijażu, a właściwie do przeznaczenia poszczególnych preparatów. Nawet najlepiej zrobiony makijaż nie chroni przed promieniowaniem słonecznym. Służą do tego kremy SPF, jednakże wiele osób sądzi, że puder, trochę różu i bronzer załatwią sprawę.

ZOBACZ TAKŻE: Dieta na piękne włosy istnieje. Te produkty je gwarantują

Pułapka kremów przeciwzmarszczkowych

Ostatni mit będzie z pewnością nieco kontrowersyjny dla wielu z was. Czy wiedzieliście, że krem przeciwzmarszczkowy nie zapobiega powstawaniu zmarszczek? Produkty te mają często działanie silnie nawilżające. Sprawiają one, że zmarszczki stają się mniej widoczne. Nie ma on jednak mocy cofania czasu, czego wiele kobiet oczekuje od tego typu produktów.

Ochronę przed rozwojem zmarszczek dają z kolei kremy z filtrami SPF, gdyż promieniowanie UV sprzyja powstawaniu zmian skórnych. Tutaj kolejny trik – taki krem podczas dłuższego przebywania na słońcu, nakładamy na skórę co kilka godzin, gdyż jego działanie również jest ograniczone.

Odmładzanie 3.png
Fot. Canva/Lais Schulz, Lais Schulz