Silver.Lelum.pl > Zdrowie i żywienie > W Dzień Matki idźcie na kulinarną przygodę. Zaproś mamę do restauracji
Sara Karmańska
Sara Karmańska 22.05.2024 10:31

W Dzień Matki idźcie na kulinarną przygodę. Zaproś mamę do restauracji

Kobieta w restauracji
Fot. Canva/DragonImages

Dzień Matki to wyjątkowa okazja na wyjątkowy prezent dla mamy. Czasami zamiast materialnych podarunków lepsze będzie wspólne spędzenie czasu i niezapomniane przeżycia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w Dzień Matki poznać wspólnie… całkiem nowe smaki!

Wyjście do restauracji to doskonały prezent na Dzień Matki

Nawet w pozornie znanych nam kuchniach wciąż może kryć się wiele niespodzianek. Może warto zaprosić mamę do restauracji serwującej kuchnię, jaką lubi, i tam zdecydować się na ślepy traf? Można wybrać pozycję z listy bez patrzenia, spróbować czegoś innego niż zwykle, lub zdać się na sugestię kelnera

dwie kobiety w kawiarni
Fot. canva/ilonakozhevnikova

Nietrudno zrozumieć osoby, które wolą trzymać się tego, co znane. Jest to szczególnie zrozumiałe w przypadku osób, które z powodów zdrowotnych muszą szczególnie uważać na to, co jedzą. Należy pamiętać, że najważniejsza w tym wszystkim powinna być właśnie mama i szczególnie w Dniu Matki nie powinno się jej zmuszać do czegoś, na co nie ma ochoty

Doskonały prezent na Dzień Matki dla czytelniczek. Wraca przyjemność z czytania Prezenty na Dzień Matki dla kreatywnej 60-latki. Każda dusza artystki się ucieszy

Kuchnia z dalekiej Azji - propozycja na Dzień Matki

Specjały kuchni z dalekiej Azji nie są w Polsce aż tak popularne jak kuchnia włoska, grecka czy francuska. W ostatnich latach powoli wkradają się jednak w gust Polaków. Nic w tym dziwnego – te potrawy są niezwykle bogate w smaki i zaskakują swoją różnorodnością. 

Jak wynika z rankingu “100 najlepszych dań na świecie”, warto spróbować między innymi malezyjskiego roti canai, czyli rodzaju placka, a dokładnie naleśnika, który jest cienko rozwałkowany, a następnie smażony, po czym podawany z różnymi sosami i dodatkami. 

Canai.jpg
Fot. Canva/Indradi Soemardjan

Inną ciekawą potrawą, która uplasowała się w czołówce zestawienia, jest tradycyjne tajskie danie z woka – phat kaphrao. Jego podstawą jest mielone mięso lub owoce morza, ale kluczowym składnikiem jest tzw. święta bazylia, zwana także bazylią tajską, która jest odpowiedzialna za charakterystyczny smak potrawy. Warte poznania są także chińskie pierożki guotie, zazwyczaj nadziewane mięsem mielonym i kapustą pekińską. 

ZOBACZ TEŻ: Na Dzień Matki podaruj niezapomniany wieczór. Te przeżycia zostaną na lata

Nietypowe dania na Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki można skusić się także na poznanie smaku nietypowych mięs. Warto poszukać restauracji, która serwuje picanhę – popularne brazylijskie danie, które zajęło 1. miejsce w rankingu “100 najlepszych dań na świecie”. To rodzaj mięsa pochodzącego z górnej części uda wołowego, charakteryzujący się warstwą tłuszczu, która nadaje mu niepowtarzalny smak i soczystość. 

6903281265_02af2986cf_w.jpg
Fot. Flickr/Farrukh

Wśród dań typowo mięsnych wysokie pozycje zajmuje także odmiana kebabu Cağ kebabı oraz Châteaubriand, czyli grillowana lub pieczona polędwica wołowa.

mama i córska
Fot. Canva.Monkey Business Images