Polacy jeżdżą do uzdrowisk nie tylko po zabiegi zdrowotne. Pobyt w Ciechocinku czy Krynicy Zdroju to także wielka przygoda towarzyska. Wokół tematu romansów w sanatoriach narosły już niezliczone mity, a wyobraźnię dodatkowo pobudza popularność "Sanatorium miłości" w TVP. Pogląd, że "w pewnym wieku" czegoś nie wypada lub czegoś już nie można, odchodzi w zapomnienie.
Pobyt w sanatorium to czas powrotu do zdrowia i korzystania ze zdrowotnych zabiegów, ale na kuracjuszy czeka także wiele innych atrakcji. Uzdrowiska mają dla swoich gości szeroką ofertę form spędzenia wolnego czasu – zarówno aktywnie, jak i tradycyjnie.
Kuracjusze dobrze wiedzą, że na wyjazd do sanatorium trzeba odczekać swoje. Choć kolejki nie są tak długie jak przed laty, to wciąż trzeba liczyć się nawet z kilkunastoma miesiącami wyczekiwania. Czy można przyspieszyć swój wyjazd i szybciej zacząć kurację? Tak, jeżeli skorzystamy z tzw. systemu zwrotów. Jak to zrobić?
Wyjazd do sanatorium czy na wakacje często wiąże się z dużym stresem. Nie tylko wymaga dużych przygotowań, ale może oznaczać pozostawienie naszego mieszkania bez opieki. W jaki sposób zabezpieczyć się, by nie doszło do włamania? Policjantka z Warszawy podzieliła się ważną radą. Dzięki niej będziemy mieli spokojną głowę w uzdrowisku lub na wczasach.
Kuracjusze w sanatoriach muszą szykować się na większe wydatki. Już od 1 maja 2024 roku w uzdrowiskach zacznie obowiązywać nowy cennik. Zapłacimy więcej za cały pobyt. Z czego wynikają podwyżki i na jaki wydatek trzeba się szykować? Zobacz, ile zapłacisz w Ciechocinku, Krynicy Zdroju czy Nałęczowie.
Pakowanie walizek to dla wielu osób czynność daleka od wymarzonej. Zadanie tylko się komplikuje, gdy jedziemy w miejsce, którego nie znamy. Im dłuższy pobyt, tym wyzwanie jest trudniejsze, szczególnie biorąc pod uwagę, że bagaż trzeba nie tylko zamknąć, ale też unieść. Co trzeba spakować na wyjazd do sanatorium? Śpieszymy z pomocą!
Pobyt w sanatorium jest bezcenny dla podreperowania zdrowia. Na wyjazd do uzdrowiska najkorzystniej wybrać się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, dzięki czemu nie będzie trzeba pokrywać wszystkich kosztów z własnej kieszeni. Ale czy do uzdrowiska można wybrać się całkowicie za darmo? W określonych przypadkach to możliwe.