Leki

mężczyzna w samolocie
21.05.2024 15:47 Przed lotem jedz czerwone winogrona. Pomogą pozbyć się dużego problemu

Podróże samolotem dla wielu osób są powodem wielkiego stresu, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że mogą być także przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Niestety ryzyko ich wystąpienia wzrasta wraz z wiekiem, a największe zagrożenie niosą loty na duże odległości. 

Kobieta wybiera leki
11.05.2024 08:30 Seniorzy mogą zapomnieć o tańszych lekach. Przepisy jak ściana

Z legitymacją emeryta kupimy taniej bilet do kina, a z Kartą Dużej Rodziny zapłacimy mniej za bułki w Lidlu. Na podobne zniżki na witaminy czy krople do oczu nie ma szans. Dlaczego po 60-tce nie ma co liczyć na rabaty po okazaniu Karty Seniora w aptece? I czy mimo tego seniorzy mogą płacić za leki mniej? Odpowiedź nie zadowoli w pełni ani pacjentów, ani aptekarzy.

wystawianie recepty
08.05.2024 10:00 Zmiany w receptach od 9 maja. Lekarze wydali niepokojący komunikat

Już 9 maja w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące wystawiania recept rocznych. Lekarze boją się jednego. Chodzi o informowanie o dawkowaniu leków. Wystosowali do Ministerstwa Zdrowia specjalny apel.

Kobieta z napojem
13.04.2024 14:22 Eliksir młodości. Pij go codziennie, a stawy i jelita będą ci wdzięczne

Wystarczy kilka łyków tego wyjątkowego eliksiru, by w zauważalny sposób poprawić kondycję stawów oraz jelit. Napój kolagenowy poleca się w codziennej diecie! Tym bardziej, ze w prosty sposób można go przygotować samemu. 

Kobieta pod parasolem
09.04.2024 17:03 Przygotuj się na upały. RCB wydało poradnik

Latem coraz mniej dziwią nas 30-stopniowe upały, ale w kwietniu to nadal duże zaskoczenie. Taka pogoda to ekstremalne wyzwanie nie tylko dla całej planety i natury, ale także dla ludzkiego ciała. Jak się zachować podczas upałów? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało specjalną broszurę na ten temat.

Recepta w aptece, farmaceuta
03.04.2024 14:57 Ważne zmiany w wystawianiu recept. Co to oznacza dla pacjentów?

Resort Zdrowia zapowiada, że już od 8 maja wejdą w życie nowe regulacje prawne dotyczące wystawiania recept rocznych. Te recepty, które nie zostaną przygotowywane według nowego schematu, będą w aptece blokowane. Na co muszą się przygotować pacjenci?