Pogoda sprzyja wypoczynkowi na łonie natury, a lasy o tej porze roku chętnie odwiedzają i smakosze jagód, i grzybiarze. Jeżeli na spacer po lesie chcemy wybrać się autem, musimy mieć oczy szeroko otwarte. O złamanie zakazu wjazdu nie jest trudno, a mandat grozi także za parkowanie w nieodpowiednim miejscu.
Poprawia napięcie skóry, co działa jak tymczasowy lifting. Oczar wirginijski ma wiele zastosowań w kosmetyce, ale szczególnie ceniony jest za wygładzanie zmarszczek. Korzystamy głównie z jego ususzonych liści, a przed użyciem trzeba je odpowiednio przygotować.
To jezioro zwane jest lokalnie Zielonym lub Szmaragdowym. To z powodu wyjątkowej bary wody, która mieni się na seledynowe odcienie. Dzięki takim krajobrazom, ten zakątek nazywany jest “mazurską Szwajcarią”. Chodzi o okolice jeziora Ublik Mały na Mazurach.
Ten błąd często popełniają początkujący grzybiarze, ale nie tylko. Lasy Państwowe przypominają, że w niektórych przypadkach nawet jadalne okazy mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia. Wszystko przez jeden zły nawyk podczas zbierania grzybów.
Turyści z całego świata uwielbiają fotografować to miejsce. Park Gródek ma różne przydomki, ale najczęściej mówi się o nim jako o "polskiej Chorwacji" lub "polskich Malediwach". To z powodu krajobrazów, jakich na próżno szukać gdzie indziej w Polsce, a które przypominają chorwackie Jeziora Plitwickie. Przyjeżdża tu coraz więcej osób, ale wciąż nie można mówić o tłumach.
W lasach pojawiły się pierwsze kurki. Widać to także na bazarach: handlarze oferują te lubiane grzyby w zawrotnych cenach. Trzeba zapłacić nawet 120 - 150 zł za kilogram. Szukając kurek samodzielnie trzeba uważać. Mniej zaawansowani grzybiarze często mylą je w lasach z trującym grzybem, zwanym “fałszywą kurką”.
Wiosna to okres szczególnie wyczekiwany przez wszystkich miłośników ogrodów. Rośliny zaczynają rozkwitać, a amatorzy ogrodowych aktywności ruszają sadzić, siać i plewić. Wykonując takie prace, należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej pozycji, by nie obciążać zbyt mocno kręgosłupa. Sprawdź, jak prawidłowo kopać, grabić i kosić, by nie zrobić sobie krzywdy.
Choć prawdziwy sezon grzybowy jeszcze przed nami, to w lasach wczesnym latem można już spotkać wiele wspaniałych okazów. Łatwo natknąć się na borowiki, kurki, podgrzybki, maślaki czy gołąbki. Wśród grzybiarzy wraca odwieczne pytanie: czy grzyby trzeba wykręcać, czy lepiej je wycinać? Odpowiedź nie jest oczywista, ale warto ją zapamiętać.
Produkty pszczele są coraz bardziej doceniane. Mowa tu nie tylko o miodzie, który cieszy się popularnością od wielu lat, ale także o innych produktach takich jak pierzga czy pyłek. Do czego można stosować pyłek pszczeli i jakie są jego właściwości?
Słoneczne i coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. Gdy temperatury rosną najlepszym pomysłem na relaks i ochłodzenie jest oczywiście wypoczynek nad jeziorem! Mamy szczęście, bo w Polsce znajduje się wiele niezwykle pięknych jezior, które warto odwiedzić. Sprawdź, gdzie się wybrać.
Zadbane paznokcie to wizytówka każdej ceniącej estetykę kobiety. Obecnie popularne niegdyś lakiery zastąpione zostały różnego rodzaju żelami, które utrzymują się na płytce dłużej i wyglądają dużo lepiej. Panie coraz częściej decydują się na tipsy, na których pojawiają się coraz to bardziej wymyślne wzory. A co króluje tej wiosny?
Pogoda sprawia, że w lasach mamy już pierwszy wysyp owoców leśnego runa. Prawdziwki, kurki i rydze znamy wszyscy, ale warto zwrócić uwagę na nietypowego grzyba, obok którego obojętnie przechodzą nawet wytrawni grzybiarze. Wiele osób uważa go za wielki przysmak. To żółciak siarkowy, nazywany “kurczakiem z lasu”.
Wiosna to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych pór roku, w której natura budzi się do życia. Kwitną kwiaty, drzewa i trawy zachwycając niezwykłą paletą barw i zapachów. Niestety, nie każdy docenia uroki wiosny, bo z kwitnięciem nieodłącznie związane jest pylenie. To wyjątkowo trudny czas dla alergików. Podpowiadamy więc jakimi naturalnymi sposobami zmniejszysz objawy alergii.
Przebywanie na dworze niesie ze sobą szereg korzyści dla całego organizmu. Świeże powietrze w zaskakujący sposób może wpłynąć nie tylko na ogólną formę i kondycję, ale także na samopoczucie. A wiosna to idealny czas, by wreszcie wyjść z domu! Sprawdź, ile czasu powinno się spędzać na dworze, by zadbać o zdrowie organizmu.