Silver.Lelum.pl > Natura

Natura

None
11.07.2024 12:56 Wygładza zmarszczki w dwa tygodnie. Dodaj tylko wodę

Poprawia napięcie skóry, co działa jak tymczasowy lifting. Oczar wirginijski ma wiele zastosowań w kosmetyce, ale szczególnie ceniony jest za wygładzanie zmarszczek. Korzystamy głównie z jego ususzonych liści, a przed użyciem trzeba je odpowiednio przygotować.

Jezioro
11.07.2024 11:33 To "mazurska Szwajcaria". Zakątek słynie z seledynowego jeziora

To jezioro zwane jest lokalnie Zielonym lub Szmaragdowym. To z powodu wyjątkowej bary wody, która mieni się na seledynowe odcienie. Dzięki takim krajobrazom, ten zakątek nazywany jest “mazurską Szwajcarią”. Chodzi o okolice jeziora Ublik Mały na Mazurach.

Grzybobranie
07.07.2024 14:20 Jadalne grzyby mogą zaszkodzić. Lasy Państwowe wydały komunikat

Ten błąd często popełniają początkujący grzybiarze, ale nie tylko. Lasy Państwowe przypominają, że w niektórych przypadkach nawet jadalne okazy mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia. Wszystko przez jeden zły nawyk podczas zbierania grzybów.

Park Gródek
25.06.2024 16:23 Zakątek Polski zachwycił turystów z całego świata. "Nasza Chorwacja"

Turyści z całego świata uwielbiają fotografować to miejsce. Park Gródek ma różne przydomki, ale najczęściej mówi się o nim jako o "polskiej Chorwacji" lub "polskich Malediwach". To z powodu krajobrazów, jakich na próżno szukać gdzie indziej w Polsce, a które przypominają chorwackie Jeziora Plitwickie. Przyjeżdża tu coraz więcej osób, ale wciąż nie można mówić o tłumach.

Lisówka pomarańczowa
18.06.2024 14:35 Fałszywe kurki w lasach. Lasy Państwowe wydały komunikat

W lasach pojawiły się pierwsze kurki. Widać to także na bazarach: handlarze oferują te lubiane grzyby w zawrotnych cenach. Trzeba zapłacić nawet 120 - 150 zł za kilogram. Szukając kurek samodzielnie trzeba uważać. Mniej zaawansowani grzybiarze często mylą je w lasach z trującym grzybem, zwanym “fałszywą kurką”.

Kobieta pracuje w ogrodzie
10.06.2024 10:00 Lubisz pracę w ogrodzie? Tej pozycji musisz unikać. Mocno obciąża kręgosłup

Wiosna to okres szczególnie wyczekiwany przez wszystkich miłośników ogrodów. Rośliny zaczynają rozkwitać, a amatorzy ogrodowych aktywności ruszają sadzić, siać i plewić. Wykonując takie prace, należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej pozycji, by nie obciążać zbyt mocno kręgosłupa. Sprawdź, jak prawidłowo kopać, grabić i kosić, by nie zrobić sobie krzywdy. 

Grzybobranie
25.05.2024 14:51 Jedne grzyby się wycina, a inne wykręca. Pomyłka słono kosztuje

Choć prawdziwy sezon grzybowy jeszcze przed nami, to w lasach wczesnym latem można już spotkać wiele wspaniałych okazów. Łatwo natknąć się na borowiki, kurki, podgrzybki, maślaki czy gołąbki. Wśród grzybiarzy wraca odwieczne pytanie: czy grzyby trzeba wykręcać, czy lepiej je wycinać? Odpowiedź nie jest oczywista, ale warto ją zapamiętać.

pszczelarz przy ulu
17.05.2024 14:30 Nie tylko miód to super food. Pyłek pszczeli na trawienie i wzmocnienie

Produkty pszczele są coraz bardziej doceniane. Mowa tu nie tylko o miodzie, który cieszy się popularnością od wielu lat, ale także o innych produktach takich jak pierzga czy pyłek. Do czego można stosować pyłek pszczeli i jakie są jego właściwości? 

Kobieta nad jeziorem
17.05.2024 14:12 Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Idealne na letni wypoczynek

Słoneczne i coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. Gdy temperatury rosną najlepszym pomysłem na relaks i ochłodzenie jest oczywiście wypoczynek nad jeziorem! Mamy szczęście, bo w Polsce znajduje się wiele niezwykle pięknych jezior, które warto odwiedzić. Sprawdź, gdzie się wybrać.   

Kobieta maluje paznokcie
15.05.2024 13:18 Ten wzór na paznokciach to hit tej wiosny! Wygląda zjawiskowo

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej ceniącej estetykę kobiety. Obecnie popularne niegdyś lakiery zastąpione zostały różnego rodzaju żelami, które utrzymują się na płytce dłużej i wyglądają dużo lepiej. Panie coraz częściej decydują się na tipsy, na których pojawiają się coraz to bardziej wymyślne wzory. A co króluje tej wiosny? 

Żółciak siarkowy
06.05.2024 11:53 Grzyb, który smakuje jak kurczak. Polacy omijają go szerokim łukiem

Pogoda sprawia, że w lasach mamy już pierwszy wysyp owoców leśnego runa. Prawdziwki, kurki i rydze znamy wszyscy, ale warto zwrócić uwagę na nietypowego grzyba, obok którego obojętnie przechodzą nawet wytrawni grzybiarze. Wiele osób uważa go za wielki przysmak. To żółciak siarkowy, nazywany “kurczakiem z lasu”.

Kobieta z katarem
30.04.2024 14:05 Alergia nie odpuszcza? Proste, domowe sposoby na objawy uczulenia

Wiosna to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych pór roku, w której natura budzi się do życia. Kwitną kwiaty, drzewa i trawy zachwycając niezwykłą paletą barw i zapachów. Niestety, nie każdy docenia uroki wiosny, bo z kwitnięciem nieodłącznie związane jest pylenie. To wyjątkowo trudny czas dla alergików. Podpowiadamy więc jakimi naturalnymi sposobami zmniejszysz objawy alergii. 

Seniorzy na spacerze
13.04.2024 16:28 Tyle czasu dziennie musisz spędzać na świeżym powietrzu

Przebywanie na dworze niesie ze sobą szereg korzyści dla całego organizmu. Świeże powietrze w zaskakujący sposób może wpłynąć nie tylko na ogólną formę i kondycję, ale także na samopoczucie. A wiosna to idealny czas, by wreszcie wyjść z domu! Sprawdź, ile czasu powinno się spędzać na dworze, by zadbać o zdrowie organizmu.