Silver.Lelum.pl > Prawo

Prawo

Śmieci, starsza kobieta
13.07.2024 12:32 Te osoby nie muszą płacić za śmieci. Trzeba spełnić jeden warunek

Nie ulega wątpliwości, że rosnące ceny mediów uderzą w nas wszystkich. Podwyżki wchodzą już od 1 lipca, ale okazuje się, że nie każdy odczuje je tak samo. Seniorzy mogą znacznie obniżyć koszty utrzymania domów i mieszkań poprzez ominięcie opłaty za śmieci. Wyjaśniamy, jak skorzystać z ulgi. 

Granica w Bieszczadach
24.06.2024 10:37 Uważaj w Bieszczadach. Turyści dostali 1000 zł mandatu za zrobienie zdjęcia

Bieszczady to nadal urlopowy hit wśród Polaków, którzy chcą uniknąć nadmiaru turystów. Na szlakach zdarzają się tłumy, ale ludzi jest tu zdecydowanie mniej niż na zakopiańskich Krupówkach czy w kurortach nad Bałtykiem. Na szlakach trzeba jednak uważać. Przekonała się o tym para turystów.

Seniorzy z dokumentami
19.06.2024 14:58 Kłótnia o spadek? Nie załatwiaj tego na własną rękę. Fachowcy czekają

Większość z nas przynajmniej raz w życiu znajdzie się w sytuacji, w której będzie musiała walczyć o realizację swoich praw. Często są to niezwykle skomplikowane sprawy, w których rozwiązaniu może pomóc jedynie wykwalifikowany prawnik. Na szczęście z porady mogą skorzystać nawet osoby, które nie dysponują dużymi pieniędzmi. Sprawdź, gdzie i na jakich zasadach można uzyskać darmową pomoc prawną w Polsce.  

Krzysztof Cugowski
02.06.2024 12:00 Krzysztof Cugowski przekazał, kiedy przestanie koncertować

Krzysztof Cugowski obchodzi w tym roku 55-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji koncertuje w całej Polsce i nie zamierza się zatrzymywać. Jego drogowskazem w tej materii jest Tony Bennett. Nie zawsze sądził, że będzie artystą.

para pracująca w ogrodzie
27.05.2024 17:39 Chcesz mieć działkę na własność? Przepisy dot. uwłaszczenia stoją w miejscu

Ogrody działkowe od lat cieszą się dużą popularnością, ale od czasu pandemii ich popularność jeszcze mocniej wzrosła. Wśród osób, które mogą się pochwalić posiadaniem własnej działki, regularnie wraca temat uwłaszczenia. Co na ten tematy mówią przepisy?  

spisywanie testamentu
26.05.2024 16:15 Testament nagrany na płycie? Nowy pomysł rządu budzi kontrowersje

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wprowadzenie zmian w prawie, które miałyby objąć między innymi kwestie testamentów i sprzecznych orzeczeń spadkowych. Najwięcej kontrowersji budzi jednak perspektywa wprowadzenia testamentu audiowizualnego. Co to takiego?

Policjanci na służbie
26.05.2024 09:05 Idzie duża podwyżka mandatu. Zapominalscy zapłacą majątek

Już od lipca czeka nas podwyżka kwoty jednego z mandatów. Chodzi o karę finansową za brak ubezpieczenia OC. Już za niewiele ponad miesiąc zapłacimy mandat, który będzie powiązany wysokością z minimalnym wynagrodzeniem. A ta kwota nadal rośnie.