Od wielu lat nieprzerwanie trwa proceder, w którym seniorzy są manipulowani i namawiani do kupna produktów, których nawet nie potrzebują. Wielu z nich przyszło na spotkanie, aby zobaczyć pokaz garnków, a uwikłało się w potężne problemy finansowe. Co dzieje się na takich konferencjach?
Oszuści nieprzerwanie udoskonalają swoje sposoby, aby tylko pozyskiwać kolejne pieniądze od niczego nieświadomych osób, najczęściej seniorów. Okazuje się, że tym razem wpadli na kolejny pomysł, który na pierwszy rzut oka może wydawać się niewinny. Wyjaśniamy, jak uchronić się przed przestępcami i co robić, jeśli już na nich trafimy.
Sezon urlopowy w pełni, a nad Bałtykiem wypoczywają tysiące turystów, chcących się zrelaksować, jak i rozerwać. Być może niektórzy z nich zechcą poczuć dreszczyk emocji i skuszą się na zakup paczki “niespodzianki”, rzekomo będącej zwrotem konsumenckim. O co chodzi i czy proceder jest legalny?
Jeżeli parkujemy auto pod sklepami takimi jak Biedronka czy Lidl, jest bardzo prawdopodobne, że korzystamy z parkingów APCOA. Zdarza się, że za wycieraczką auta można znaleźć wezwanie do zapłaty za brak ważnego biletu parkingowego. W niektórych przypadkach może to być próba oszustwa.
Nad Bałtykiem czeka na podróżnych wiele atrakcji. Wesołe miasteczka, stragany wypełnione pamiątkami i oczywiście pyszne jedzenie. Zdarza się, że spacerując deptakami, możemy zauważyć ludzi z egzotycznymi zwierzętami, którzy pobierają opłatę za sfotografowanie się z nimi. Czy ten proceder jest legalny?
W obecnych czasach praktycznie z każdej strony narażeni jesteśmy na różnego rodzaju oszustwa i manipulacje. Wszechobecna technologia ułatwia działalność złodziejom, którzy tylko czyhają na nasze pieniądze. Popularne stały się wyłudzenia przez telefon, dlatego warto nać "sygnały alarmowe", które mogą świadczyć o tym, że rozmawiamy z oszustem.
W mediach nieprzerwanie mnożą się informacje związane z podwyżkami cen prądu. Fakt ten sprytnie wykorzystują oszuści, którzy żerują na osobach chcących zaoszczędzić pieniądze. Ministerstwo wydało ostrzeżenie w tej sprawie. Jak wygląda nowa metoda złodziei?
Przestępcy są w swoich oszustwach coraz to bardziej wyrafinowani. Pamiętacie oszustwa „na wnuczka” i kradzieże kieszonkowe? To już przeszłość. Teraz możecie stracić o wiele więcej. Nowoczesne metody oszustów żerują na łatwowierności swoich ofiar. Bez trudu są w stanie przejąć dane waszej karty płatniczej. Koniecznie zobaczcie, jak się przed tym zabezpieczyć.
Wakacje to złote żniwa dla oszustów. Nad Bałtyk, do Zakopanego, ale także nad mazurskie jeziora, wrócili naciągacze, którzy wykorzystują metodę sprzed lat. Policja ostrzega: pod żadnym pozorem nie pozwól się wciągnąć do ich gry.
Ksiądz Adam Boniecki, duchowny, pisarz i były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", padł ofiarą internetowego oszustwa. W mediach społecznościowych pojawił się sfałszowany film, w którym wykorzystano jego wizerunek do promocji pseudonaukowych metod leczenia.
Teresa od początku czuła, że jej synowa to nieodpowiednia partnerka dla Maćka. Krótko później zdała sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę oczekiwała od jej syna Gosia. Nie mogła pozwolić jej na zrujnowanie relacji pomiędzy matką a synem. Musiała natychmiast wkroczyć do akcji.
Nieznany numer na wyświetlaczu telefonu komórkowego w wielu osobach budzi niepokój. Tym bardziej, że w obecnych czasach coraz częściej słyszy się o różnego rodzaju oszustwach i próbach wyłudzeń pieniędzy dokonywanych właśnie za pośrednictwem telefonu. Z drugiej strony, być może dzwoni ktoś z ważną informacją, np. ze szpitala czy z przychodni. Co więc robić w takiej sytuacji? Czy bezwzględnie odrzucać połączenia z nieznanych numerów? Podpowiadamy!
"Kupię małe mieszkanie w tym bloku", "miłe, młode małżeństwo kupi mieszkanie za gotówkę", "wzięliśmy ślub i idziemy na swoje, szukamy mieszkania". To niektóre z cytatów, które możemy znaleźć na ulotkach w naszych skrzynkach pocztowych. O tym, dlaczego mogą być niebezpieczne, zwłaszcza dla seniorów, opowiedział nam czytelnik.
Trudno znaleźć kogoś, kto choć raz nie zrobiłby zakupów przez internet. Zakupy online są często szybsze i łatwiejsze niż wyprawa i poszukiwanie wymarzonych produktów w sklepach stacjonarnych, ale niosą ze sobą również pewne niebezpieczeństwa. Jak ich uniknąć?
Z portali i aplikacji randkowych korzysta w Polsce coraz więcej osób w dojrzałym wieku. Szacuje się, że globalnie 10 proc. użytkowników Tindera to osoby w wieku 55+ i ten odsetek rośnie z roku na rok. Niestety idą za tym pewne zagrożenia. Silversi stają się celem oszustów w serwisach randkowych.
Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed oszustami. Ofiarami przestępców często padają emeryci i renciści. Nie dajcie się zwieść. Pod przykrywką: „bonów lekowych lub kart podarunkowych do aptek” kryją się same kłopoty!
Sklepy nie od dzisiaj stosują różnego rodzaju triki marketingowe. Niestety, czasami zdarza się, że sytuacja wymyka się spod kontroli, a zachowanie supermarketu można nawet uznać za oszustwo. Tak właśnie było w przypadku tego mężczyzny, który swoją historią podzielił się w sieci.
Bank Pekao wydał ostrzeżenie dla swoich klientów. Szczególnie informacją tą powinni zainteresować się emeryci. Placówka alarmuje, oszuści pozbawiają emerytów oszczędności życia dosłownie w kilkanaście minut. Specjaliści apelują o ostrożność, podając, co możemy zrobić, aby nie stać się ofiarami oszustwa.
Oszuści nie mają dziś żadnych skrupułów. Przestępcy coraz częściej biorą na cel osoby starsze. Dzwonią do nas i podają się za policjanta lub za pracownika banku. Jeden taki telefon może kosztować nas majątek. Na szczęście złodziej, który chciał okraść 76-latkę z Mazowsza, będzie musiał obejść się smakiem. Kobieta go przechytrzyła!
Podczas pobytu w sanatorium poznałam szarmanckiego mężczyznę, który jak nikt inny zrozumiał mój żal do rodziny. Z serdecznego kompana niedoli stał się obiektem westchnień. Łudziłam się, że zaznam u jego boku szczęścia, jednak okazało się, że dżentelmen, którego poznałam, okazał się w rzeczywistości kompletnie kimś innym. Doszło do tego, że straciłam oszczędności życia.
Wakacje to okres, kiedy bardzo wielu turystów skarży się na oszustwa i niezgodności w płatnościach. Właśnie takiej sytuacji doświadczyła pewna Amerykanka podczas urlopu na Kostaryce. Wszystko wydarzyło się podczas podróży taksówką.
TVN: prezenterka stacji twierdzi, że padła ofiarą oszustwa. Stanowczo reaguje na krążące plotki. Wydaje ostre oświadczenie, w którym nie kryje swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Wiele gwiazd chętnie bierze udział w reklamach. Wachlarz polecanych przez celebrytów produktów jest niezwykle wielki. Zdarza się jednak, że wizerunek znanych osób zostaje wykorzystany bez konsultacji z nimi. Ma to wpływ nie tylko na samego zainteresowanego, którego prawa zostają jawnie łamane. Często cierpią też fani, którzy kupują produkty rzekomo polecane przez swoich idoli zostają paskudnie oszukani i naciągnięci.