Silver.Lelum.pl > Oszustwo

Oszustwo

Ulotka flipperów
27.04.2024 15:12 Widzisz taką ulotkę w skrzynce? Uważaj. "Babcia straciła majątek"

"Kupię małe mieszkanie w tym bloku", "miłe, młode małżeństwo kupi mieszkanie za gotówkę", "wzięliśmy ślub i idziemy na swoje, szukamy mieszkania". To niektóre z cytatów, które możemy znaleźć na ulotkach w naszych skrzynkach pocztowych. O tym, dlaczego mogą być niebezpieczne, zwłaszcza dla seniorów, opowiedział nam czytelnik.

Kobieta przy komputerze
21.04.2024 10:33 Fala oszustw w sklepach internetowych. Nie daj się nabrać [PORADNIK]

Trudno znaleźć kogoś, kto choć raz nie zrobiłby zakupów przez internet. Zakupy online są często szybsze i łatwiejsze niż wyprawa i poszukiwanie wymarzonych produktów w sklepach stacjonarnych, ale niosą ze sobą również pewne niebezpieczeństwa. Jak ich uniknąć? 

Kobieta ze smartfonem
28.03.2024 17:27 Oszuści żerują na randkach online. Kiedy powinna zapalić się czerwona lampka?

Z portali i aplikacji randkowych korzysta w Polsce coraz więcej osób w dojrzałym wieku. Szacuje się, że globalnie 10 proc. użytkowników Tindera to osoby w wieku 55+ i ten odsetek rośnie z roku na rok. Niestety idą za tym pewne zagrożenia. Silversi stają się celem oszustów w serwisach randkowych.

NFZ ostrzega!
18.03.2024 14:44 NFZ ostrzega przed „bonami lekowymi”. To oszustwo

Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed oszustami. Ofiarami przestępców często padają emeryci i renciści. Nie dajcie się zwieść. Pod przykrywką: „bonów lekowych lub kart podarunkowych do aptek” kryją się same kłopoty!

Mężczyzna okradziony przez sklep
08.03.2024 13:44 Jak mogli go tak oszukać? Po wyjściu ze sklepu zajrzał do torby, a tam?! Niebywałe

Sklepy nie od dzisiaj stosują różnego rodzaju triki marketingowe. Niestety, czasami zdarza się, że sytuacja wymyka się spod kontroli, a zachowanie supermarketu można nawet uznać za oszustwo. Tak właśnie było w przypadku tego mężczyzny, który swoją historią podzielił się w sieci.

Budynek banku Pekao, załamany mężczyzna
08.03.2024 13:42 Emeryci tracą przez to dorobek życia. Bank Pekao wydał ostrzeżenie

Bank Pekao wydał ostrzeżenie dla swoich klientów. Szczególnie informacją tą powinni zainteresować się emeryci. Placówka alarmuje, oszuści pozbawiają emerytów oszczędności życia dosłownie w kilkanaście minut. Specjaliści apelują o ostrożność, podając, co możemy zrobić, aby nie stać się ofiarami oszustwa.

Kobieta ze smartfonem
04.03.2024 13:11 Chciał okraść 76-latkę z oszczędności życia. Nie wiedział, na kogo trafił

Oszuści nie mają dziś żadnych skrupułów. Przestępcy coraz częściej biorą na cel osoby starsze. Dzwonią do nas i podają się za policjanta lub za pracownika banku. Jeden taki telefon może kosztować nas majątek. Na szczęście złodziej, który chciał okraść 76-latkę z Mazowsza, będzie musiał obejść się smakiem. Kobieta go przechytrzyła!

emeryci
18.01.2024 08:42 Poznałam w sanatorium prawdziwego dżentelmena z klasą. Drań mnie zbajerował i szybko oskubał z kasy

Podczas pobytu w sanatorium poznałam szarmanckiego mężczyznę, który jak nikt inny zrozumiał mój żal do rodziny. Z serdecznego kompana niedoli stał się obiektem westchnień. Łudziłam się, że zaznam u jego boku szczęścia, jednak okazało się, że dżentelmen, którego poznałam, okazał się w rzeczywistości kompletnie kimś innym. Doszło do tego, że straciłam oszczędności życia. 

Po zamówieniu taksówki zaniemówila, fot. Pexels/Airam Dato-on; Pexels/Rodolfo Clix
08.07.2023 13:27 Pojechała na wakacje, gdy zamówiła taksówkę, po czasie wpadła w panikę. Spojrzała na konto i oniemiała

Wakacje to okres, kiedy bardzo wielu turystów skarży się na oszustwa i niezgodności w płatnościach. Właśnie takiej sytuacji doświadczyła pewna Amerykanka podczas urlopu na Kostaryce. Wszystko wydarzyło się podczas podróży taksówką.

ewa drzyzga
31.03.2020 18:10 Gwiazda TVN padła ofiarą oszustwa. Wydała ostre oświadczenie

TVN: prezenterka stacji twierdzi, że padła ofiarą oszustwa. Stanowczo reaguje na krążące plotki. Wydaje ostre oświadczenie, w którym nie kryje swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Wiele gwiazd chętnie bierze udział w reklamach. Wachlarz polecanych przez celebrytów produktów jest niezwykle wielki. Zdarza się jednak, że wizerunek znanych osób zostaje wykorzystany bez konsultacji z nimi. Ma to wpływ nie tylko na samego zainteresowanego, którego prawa zostają jawnie łamane. Często cierpią też fani, którzy kupują produkty rzekomo polecane przez swoich idoli zostają paskudnie oszukani i naciągnięci.