Silver.Lelum.pl > Pieniądze

Pieniądze

Marzena Okła-Drewnowicz
30.03.2024 16:00 Skorzysta pół miliona emerytów. Ponad 2 tys. zł w nowym świadczeniu

Wygląda na to, że jeszcze w 2024 roku nowe świadczenie trafi na konta ponad 500 tys. osób. Chodzi o bon dla seniora, o którym wiadomo już prawie wszystko. Jak poinformowała Marzena Okła-Drewnowicz, ministra ds. polityki senioralnej, prace nad projektem ustawy zostały zakończone. Do kogo trafią pieniądze i jakie warunki trzeba spełnić?

Szczęśliwi emeryci i pieniądze
29.03.2024 14:15 Ważne zmiany w 500+ dla seniorów! Więcej osób otrzyma dodatek

Dzięki nowym zasadom przyznawania dodatku “500 plus dla seniora” zwiększy się liczba osób, które będą mogły go otrzymać. Wszystko na skutek marcowej waloryzacji, która podniosła próg dochodowy w przypadku pobierania renty lub emerytury. Komu przysługuje świadczenie i w jaki sposób można się o nie ubiegać? 

Pieniądze, kalkulator, legitymacja rencisty
29.03.2024 10:48 "Trzynastka" już na kontach pierwszych emerytów. Niektórzy dostaną mniej

Jeszcze przed Wielkanocą na konta uprawnionych powinna trafić 13. emerytura. Jak się okazuje, nie każdy dostanie ją w takiej samej kwocie, a różnice mogą sięgać rzędu kilkuset złotych.  

ZUS
28.03.2024 14:00 Złe zmiany dla nowych emerytów już 1 kwietnia. ZUS wydał komunikat

Czy osoby, które planują wkrótce przejście na emeryturę, mogą otrzymać mniej pieniędzy? Niestety tak. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w specjalnym komunikacie potwierdza, że już 1 kwietnia zacznie korzystać z nowych danych do wyliczania wysokości emerytury. Kto może się martwić? Sprawdzamy.

Dorota Zawadzka
26.03.2024 17:34 Superniania zdradziła, jaką ma emeryturę. "Szaleństwo!"

Dorota Zawadzka, czyli słynna Superniania, ujawniła wysokość swojej emerytury. "Szaleństwo! Na co to wydawać?" - pyta żartobliwie swoich fanów. I to chyba śmiech przez łzy, bo kwota przelewów z ZUS nie jest powalająca. Na jaką emeryturę może liczyć była gwiazda TVN? I jaką dostała ostatnio podwyżkę?

Zenek Martyniuk
26.03.2024 11:00 Zenek Martyniuk zagra w najbiedniejszej gminie w Polsce. Ile zarabia artysta?

Gwiazda polskiego disco polo, a jednocześnie jeden z najlepiej opłacanych polskich artystów, postanowił udowodnić, że każdy zasługuje na rozrywkę. Z tego powodu zdecydował się wystąpić na dożynkach jednej z najbiedniejszych gmin w Polsce! Czy to mu się opłaci? 

Ksiądz i pieniądze
25.03.2024 16:30 Ile wynosi emerytura księdza? Te kwoty mogą zaskoczyć!

Duchownym, tak jak każdemu, po przekroczeniu pewnego wieku przysługuje emerytura. Jej wysokość zależy do kilku czynników: im wyższy rangą ksiądz, tym wyższa emerytura. Na jakie stawki mogą liczyć duchowni seniorzy? 

Pasażerowie w autobusie i kasownik z biletem
25.03.2024 10:00 Darmowa komunikacja miejska dla emerytów. Jest jeden warunek

Emeryci w Polsce mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. To ogromne udogodnienie dla starszych osób, które nie mają samochodu lub z racji wieku nie są zdolne do jego bezpiecznego prowadzenia. Ten przywilej przysługuje jednak określonej grupie osób. Aby z niego skorzystać trzeba spełnić jeden warunek!  

Małgorzata Ostrowska
24.03.2024 10:32 Małgorzata Ostrowska poznała swoją emeryturę. Kwota jest "śmieszna"

Małgorzata Ostrowska, ikona polskiego rocka, dołączyła do gwiazd otwarcie komentujących wysokość swojej emerytury. 65-letnia artystka w najnowszym wywiadzie opowiedziała, jak zareagowała na wieść o kwocie wyliczonej przez ZUS. Okazuje się, że gwiazda nie ma powodów do zadowolenia.

Kobieta u lekarza
23.03.2024 10:44 Ostatni dzwonek na darmowe badania. Program dla 40+ kończy się niedługo

Z tej oferty warto skorzystać, ale trzeba się pospieszyć. Zostały ostatnie chwile, by przebadać się całkowicie za darmo. Chodzi o program Profilaktyka 40 PLUS. Pakiet zawiera szereg kompleksowych badań, za które nie płacimy ani złotówki. Dzięki nim można wcześnie wykryć choroby i zapobiec ich rozwojowi. Do kiedy trwa i jakie badania zawiera? 

Załamany mężczyzna; pieniądze
22.03.2024 13:12 Stres finansowy rujnuje nasze zdrowie. Naukowcy ostrzegają 50-latków

Stres finansowy to doświadczenie, z którym nikt nie chciałby mieć nic wspólnego. Okazuje się jednak, że ma on wpływ nie tylko na nasz komfort psychiczny, ale również zdrowie. Badania naukowców nie kłamią, trudności finansowe odbijają się na naszym samopoczuciu.

Starsza kobieta liczy pieniądze
22.03.2024 12:01 Emerytura bez podatku na nowych zasadach. Padła wstępna data

Emeryci z niecierpliwością czekają na zapowiadane przez nowy rząd zmiany, które dotyczą m.in. podwyższenia górnej granicy emerytury, od której nie trzeba będzie płacić podatku. Na razie nie ma jeszcze oficjalnych decyzji w tej sprawie, ale pojawił się przybliżony termin, od którego nowe zasady mogłyby wejść w życie. 

Seniorzy na zakupach i oszust w kajdankach z pieniędzmi
21.03.2024 16:08 Oszuści czyhają na karty Biedronki! Seniorzy muszą szczególnie uważać

Kreatywność oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze od niczego nieświadomych osób, zdaje się nie mieć granic. Teraz zaczaili się na... posiadaczy karty Moja Biedronka, uprawniającej do licznych zniżek. Szczególnie zagrożone są osoby starsze i seniorzy. Dlaczego? 

Sto złotych oraz dłonie seniora
21.03.2024 09:58 Ponad 6 tys. zł dla emerytów i rencistów. Jest jeden warunek

Już od marca najstarsi emeryci i renciści mogą liczyć na comiesięczny dodatek w wysokości prawie 6 tysięcy 300 złotych. Kwota nie podlega waloryzacji, a to oznacza, że jej wysokość nigdy się nie zmieni. Pieniądze otrzyma jednak wąskie grono zacnych seniorów. Kto może się ubiegać o środki? 

Czerwone światło i starsza kobieta przechodząca przez pasy
20.03.2024 16:58 Seniorka przeszła na czerwonym świetle. Policja była bezlitosna

Przed nie lada dylematem stanie teraz seniorka z Kielc, która spiesząc się na autobus przeszła na czerwonym świetle. Pech chciał, że całe zajście widzieli policjanci, którzy od razu ruszyli do interwencji. Teraz kobieta musi zdecydować, czy opłacić mandat, czy kupić jedzenie. A może wystarczyłaby tylko nagana..? 

Emerytka przed ZUS
20.03.2024 12:06 Ta emerytura brzmi jak żart. To, co dostaje z ZUS, mieści się na czubku palca

Podczas gdy jedni emeryci niecierpliwie czekają na trzynastki, inni mogą tylko bezradnie wzruszyć ramionami. Mowa o osobach, które otrzymują najniższe emerytury w Polsce. Te świadczenia są tak niskie, że aż trudno w to uwierzyć. ZUS ujawnił, jakie przelewy dostają emeryci z rekordowo niskimi świadczeniami.

Kobieta wygląda przez okno
19.03.2024 16:51 "Sąsiadki nie zapraszają mnie na kawę". 65-latka została sama z błahego powodu

Pani Wanda ma 65 lat i całe swoje dorosłe życie mieszka na jednym z osiedli w Warszawie. Zawsze była nieśmiała i z trudem nawiązywała kontakty z innymi. W dojrzałym wieku polubiła jednak towarzystwo sąsiadek. Zwłaszcza po wyprowadzce dzieci i śmierci męża te spotkania były dla niej dużym wsparciem. Teraz niestety i to się skończyło. A pani Wandzie zależało tylko na dobru zwierząt.

Emeryt z opiekunką
19.03.2024 10:27 Bon dla seniora coraz bliżej. Emeryci mogą dorobić ponad 2 tys. zł

Bon dla seniora zbliża się wielkimi krokami. Będzie to specjalne świadczenie na sfinansowanie opieki nad najstarszymi członkami rodziny. Jak się okazuje, bon jest także szansą na dodatkową pracę dla wielu emerytów. Chodzi nawet o ponad 2 tys. zł miesięcznie. Kto będzie mógł liczyć na takie środki? 

emeryci
16.03.2024 12:57 Emeryci, pilnujcie swoich kont. Wypłaty mogą mocno zaskoczyć

Kwiecień zbliża się wielkimi krokami. To dobra informacja dla wszystkich emerytów, którzy właśnie w tym miesiącu otrzymają nietypowe wypłaty. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już rozpoczął przygotowania do tych świadczeń.

Farmaceutka w aptece
15.03.2024 13:10 Będzie łatwiej o darmowe leki. Osoby 65+ apelowały o to od dawna

Osoby powyżej 65. roku życia mają dziś prawo do wielu bezpłatnych leków na receptę. W pewnych przypadkach najstarsi pacjenci mogą mieć jednak duży problem z uzyskaniem recepty na darmowy medykament. Powodem są zapisy w ustawie. Teraz ma się to zmienić - zapewnia Ministerstwo Zdrowia.

Kobieta w pracy
14.03.2024 11:47 Czterodniowy tydzień pracy w Polsce? Pracownicy 50+ powinni to wiedzieć

Trwa debata o wprowadzeniu w Polsce czterodniowego tygodnia pracy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdza, że trwają analizy tego rozwiązania. Byłaby to duża zmiana: zwłaszcza dla pracowników z większym stażem przyzwyczajonych do pracy od poniedziałku do piątku. Czy to dla nich korzystna forma pracy?

Zwyciężczyni Milionerów
13.03.2024 15:32 W "Milionerach" wiek to nie przeszkoda. 89-latka zadziwiła wszystkich

Wszyscy nadal są pod wrażeniem ostatniego odcinka "Milionerów". Mateusz Żaboklicki z Warszawy w brawurowym stylu odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania i został kolejnym lauratem teleturnieju Huberta Urbańskiego. "Milionerzy" to szansa na duże pieniądze dla wszystkich, a historia 89-latki udowadnia, że wiek to przewaga, a nie przeszkoda.

Lech Wałęsa
12.03.2024 12:31 Lech Wałęsa zdradził wysokość emerytury. Nie jest zadowolony

Przeciętny emeryt w Polsce dostaje od ZUS niespełna 3,5 tysiąca złotych brutto. Jak na tym tle wyglądają zarobki byłego prezydenta RP? Lech Wałęsa ujawnił, ile dostaje emerytury. Choć kwota wydaje się wysoka, to była głowa państwa narzeka. I mówi, jak radzi sobie finansowo.

Szczęśliwy emeryt liczący pieniądze
11.03.2024 15:18 Dostał 43,4 tys. zł emerytury. W wyliczenia nie dowierza nawet ZUS

Wielu z nas na myśl o emeryturze dostaje gęsiej skórki. Tyle mówi się o rażąco niskich świadczeniach dla emerytów oraz fatalnych prognozach emerytalnych dla przyszłych pokoleń. Tymczasem ten mężczyzna całkowicie złamał stereotyp „biednego emeryta”. W te wyliczenia nie mógł uwierzyć nawet ZUS. To zdecydowanie najwyższa emerytura w Polsce.

Kobieta ze smartfonem
04.03.2024 13:11 Chciał okraść 76-latkę z oszczędności życia. Nie wiedział, na kogo trafił

Oszuści nie mają dziś żadnych skrupułów. Przestępcy coraz częściej biorą na cel osoby starsze. Dzwonią do nas i podają się za policjanta lub za pracownika banku. Jeden taki telefon może kosztować nas majątek. Na szczęście złodziej, który chciał okraść 76-latkę z Mazowsza, będzie musiał obejść się smakiem. Kobieta go przechytrzyła!

Ksiądz powiedział, ile trzeba dać do koperty po kolędzie
28.12.2023 11:17 Ksiądz powiedział, ile trzeba dać do koperty po kolędzie. "Przygotować trzy koperty", szokujące nagranie wyciekło

Wizyta księdza po kolędzie zbliża się wielkimi krokami i jak co roku Polacy zadają sobie jedno niezwykle ważne pytanie: Ile pieniędzy należy spakować do wręczanej kapłanowi koperty? Z pomocą przychodzi pewien duchowny, który do dawna działa na TikToku. Poradził, aby przygotować aż trzy koperty.

Ksiądz ujawnił, ile zarabia
06.09.2023 17:21 Ksiądz ujawnił, ile zarabia. Trudno uwierzyć, że TO przyznał: "Źle to zabrzmi, ale taka jest prawda"

Zarobki polskich księży są jednym z tych tematów, który od zawsze budzi ogromne emocje wśród internautów. Jeden z kapłanów, który aktywnie działa na TikToku postanowił rozwiać wszystkie wątpliwości. Na swoim profilu ujawnił, ile dokładnie zarabia. Wielu może być zaskoczonych.

Po zamówieniu taksówki zaniemówila, fot. Pexels/Airam Dato-on; Pexels/Rodolfo Clix
08.07.2023 13:27 Pojechała na wakacje, gdy zamówiła taksówkę, po czasie wpadła w panikę. Spojrzała na konto i oniemiała

Wakacje to okres, kiedy bardzo wielu turystów skarży się na oszustwa i niezgodności w płatnościach. Właśnie takiej sytuacji doświadczyła pewna Amerykanka podczas urlopu na Kostaryce. Wszystko wydarzyło się podczas podróży taksówką.