Każdy z nas prędzej czy później odczuwa skutki mijającego czasu. Mimo to chcemy jak najdłużej nie tylko czuć się, ale i wyglądać młodo. Czy mamy na to wpływ? Wedle specjalistów jak najbardziej tak. Jedyne co musimy zrobić, to wprowadzić kilka zmian w naszym jadłospisie.
Czym byłyby święta wielkanocne bez wielkanocnego śniadania spożywanego w gronie najbliższych? Tego dnia na stołach na pewno nie zabraknie świątecznych smakowitości! Niektórzy powinni jednak bardzo uważać na to co ląduje na ich talerzach. W pewnym wieku lepiej nie sięgać po wybrane potrawy, bo może się to skończyć poważnymi dolegliwościami!
W sklepach i na straganach nieśmiało pojawiają się już młode rzodkiewki, botwinka i polskie pomidory malinowe. To wszystko kusi nasze oczy. I słusznie, bo nowalijki to źródło tak bardzo potrzebnych po zimie witamin i składników odżywczych. Warto pamiętać tylko o jednym: w niektórych przypadkach z nowalijkami można przesadzić. Zwłaszcza w przypadku dzieci oraz osób w dojrzałym wieku.
Nie ma nic dobrego w siedzącym trybie życia, ale często zmusza nas do tego praca, stan zdrowia lub wieloletnie złe przyzwyczajenia. W ten sposób osłabiamy nasz organizm i narażamy się na liczne choroby. Eksperci zwracają uwagę na jeden prosty nawyk. Powinny nabyć go zwłaszcza osoby w dojrzałym wieku: zarówno te pracujące, jak i spędzające czas wolny na siedząco.
Jeżeli w drogerii masz problem z wyborem kosmetyków do twarzy, ciała, włosów czy makijażu, zwróć uwagę na etykietę i poszukaj tam jednego składnika. Wielu nazywa go "eliksirem młodości". Nie ma w tym cienia przesady, bo dla osób 50+ będzie bezcenny. Zwykle go pijemy, ale zastosowań ma o wiele więcej.
Dla pani Kazimiery Zaremby z Bełchatowa miała to być pierwsza zagraniczna podróż. 79-latka wierzyła, że jest w dobrych rękach, bo na pielgrzymkę namówił ją zaprzyjaźniony ksiądz, któremu bardzo ufała. W to, co wydarzyło się podczas wyjazdu, trudno uwierzyć. Pani Kazimiera zaginęła. Od tych wydarzeń mija 12 lat, a wciąż nie wiadomo, co tak naprawdę stało się na pielgrzymce do Litwy.
To miało być wielkie udogodnienie dla osób, które chcą podreperować zdrowie w uzdrowiskach. Niestety Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych wiadomości. Chodzi o wyczekiwane przez kuracjuszy zmiany dotyczące wyboru najlepszego dla siebie sanatorium. Co dalej z rozwiązaniami, które miały ułatwić życie?
Nagle zniknęła ze swojego ukochanego teatru i z ekranu telewizji. Mało kto wiedział, że powodem był dramatyczny wypadek i ogromne problemy ze zdrowiem. Ewa Ciepiela, odtwórczyni pamiętnej roli w “Janosiku” i wielka aktorka teatralna, potrzebuje pomocy. Jej losem zajmuje się fundacja Anny Dymnej.
Troska o skórę twarzy u mężczyzn to nie tylko odpowiednie kosmetyki do golenia. Jeżeli zauważyłeś, że twoja twarz wygląda na bardziej zmęczoną, a na skórze coraz częściej pojawiają się niedoskonałości, to znak, by zadbać o cerę. Kilka prostych, niedrogich i szybkich zabiegów pomoże przywrócić skórze to, co zabiera nam czas.
Wyniki badań aktywności ruchowej dojrzałych Polaków nie napawają optymizmem. W wieku 60+ ruszamy się mniej w porównaniu z rówieśnikami innych krajów Europy. Najgorzej sytuacja wygląda w grupie osób najstarszych. Szacuje się, że połowa 75-latków jest nieaktywna.
"Jak dobrze mieć sąsiada..." - głoszą słowa znanej piosenki. To prawda, o ile mamy szczęście mieszkać obok życzliwych nam osób. Czasami potrafią bowiem nieźle dać nam w kość. Przekonała się o tym pani Beata, 60-latka z Radomia. Okazuje się, że jej nowi sąsiedzi odebrali pani Beacie spokój w jej własnym domu. Co się stało?
Z tej oferty warto skorzystać, ale trzeba się pospieszyć. Zostały ostatnie chwile, by przebadać się całkowicie za darmo. Chodzi o program Profilaktyka 40 PLUS. Pakiet zawiera szereg kompleksowych badań, za które nie płacimy ani złotówki. Dzięki nim można wcześnie wykryć choroby i zapobiec ich rozwojowi. Do kiedy trwa i jakie badania zawiera?
Wraz z upływem lat odczuwamy coraz więcej „skutków ubocznych” codziennego funkcjonowania. Efekty zaczynają się już po 40-stce. Kładziemy się coraz wcześniej, nie w głowie nam imprezy do białego rana i bardziej niż nad nową kreacją, zastanawiamy się, co zjeść na obiad. Wielu z nas nie dopuszcza do siebie myśli, że „to już”, bagatelizując tym samym poważne objawy. No właśnie, czego?
To oczywiste, że wraz z wiekiem ludzki organizm, w tym ciało, zasadniczo się zmienia. Zmiany te dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn, choć nie ukrywajmy, damskie grono przykłada do nich dużo większą wagę. Jak zmienia się ciało kobiety po 50. roku życia? Co zrobić, aby spowolnić naturalne procesy starzenia?
Prozdrowotne właściwości lamp solnych znane są nie od dzisiaj. To właśnie dlatego coraz częściej pojawiają się w Polskich domach. Jak się okazuje, lampami powinny się szczególnie zainteresować osoby po czterdziestce. Dlaczego? Czy lampa solna rzeczywiście działa?
Stres finansowy to doświadczenie, z którym nikt nie chciałby mieć nic wspólnego. Okazuje się jednak, że ma on wpływ nie tylko na nasz komfort psychiczny, ale również zdrowie. Badania naukowców nie kłamią, trudności finansowe odbijają się na naszym samopoczuciu.
Kolejny odcinek nowego sezonu "Kuchennych Rewolucji" nie skończył się dobrze dla restauracji "Don Martinez" z Rybnika. Magda Gessler, która chciała wprowadzić tam zmiany, trafiła na opór ze strony 51-letniej właścicielki Renaty. Rewolucje nie przyniosły efektu, a jedzenie nie zostało zaakceptowane przez słynną restauratorkę.
Naukowcy alarmują – coraz młodsze osoby skarżą się na dolegliwości związane z chorobami cywilizacyjnymi. To prawdziwa zmora XXI wieku. Tak źle nie było nigdy. Jeśli chcecie uniknąć przykrych konsekwencji związanych z chorobami cywilizacyjnymi, koniecznie zapoznajcie się z naszymi poradami.
Sanatoria cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością. Ośrodki te dawno przestały już być wyłącznie miejscami rehabilitacji i leczenia, a stały się placówkami, w których można należycie wypocząć. Jeśli przysługuje wam pobyt w takim miejscu, koniecznie zwróćcie uwagę na nowe przepisy w sprawie uzyskania skierowania.
„Śmiech to zdrowie” – słyszał o tym chyba każdy. Czy jednak zastanawialiście się, czy rzeczywiście optymiści żyją dłużej? Okazuje się, że tak, a pozytywne nastawienie do życia ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Jak to możliwe? Naukowcy wyjaśniają.
Każdy z nas marzy o tym, aby cieszyć się pięknym, młodym wyglądem przez lata. To dlatego stosujemy liczne kremy do pielęgnacji twarzy, korzystamy z usług gabinetów kosmetycznych, czy zwracamy uwagę na naszą dietę. Czasem i to nie wystarcza. Okazuje się, że niektóre złe nawyki bezpośrednio przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia się. Eliminując je ze swojego życia, otrzymujemy coś więcej niż tylko młodzieńczy wygląd.
Żurek to obok kiełbasy i jajek jedna z obowiązkowych potraw, które muszą się znaleźć na wielkanocnym stole. Obecnie dostępnych jest wiele przepisów, dzięki któym można przygotować pyszną zupę. Ale tylko nieliczni pamiętają, że za dawnych lat smakowała zupełnie inaczej. Jeśli chcesz się dofnąć do młodości wypróbuj ten przepis!
Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca Polaków do zdrowego odżywiania. Aby dokonywali oni bardziej świadomych wyborów żywieniowych, oferuje darmowe diety dla każdego, kto tylko spełni określone warunki. Spieszcie się, nie wiadomo jak długo potrwa darmowa dieta NFZ.
O utrzymaniu dobrej kondycji w dojrzałym wieku wie dużo, bo udowodniła to ekstremalnym wyczynem. 73-latka, która zdobyła najwyższy szczyt świata, zdradziła sekret swojej energii. Nie trzeba być himalaistką z Mount Everest, by posłuchać się jej rady. Skorzystają z niej wszyscy, którzy w późnej dorosłości chcą zachować siłę i witalność.
Już w wielkanocny weekend zmienimy czas z zimowego na letni. W nocy z 30 na 31 marca wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2:00 na 3:00. Oznacza to godzinę snu mniej. Brzmi niegroźnie, ale w praktyce zmiana czasu może poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Szczególnie w dojrzałym wieku. Na co trzeba najbardziej uważać?
Już od 1 kwietnia obowiązywać będzie nowa lista leków refundowanych. Do niektórych trzeba będzie dopłacić więcej, a za część pacjenci zapłacą mniej. Odpowiednie informacje zostały już opublikowane w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia.
Pełnia Księżyca, mimo że zdarza się każdego miesiąca, to wciąż budzi ciekawość i fascynację. Nie bez powodu związanych jest z nią wiele mitów i legend. Nie da się ukryć, że energia, którą Księżyc emanuje w czasie pełni, jest wyjątkowo silna i jej skutki każdy może odczuć na własnej skórze. Na co trzeba się nastawić i jak sobie pomóc?
To oczywiste, że wraz z wiekiem organizm funkcjonuje mniej wydajnie. Im jesteśmy starsi tym trudniej nam zachować dobrą formę, smukłą sylwetkę i świetne zdrowie. Po "czterdziestce" warto też szczególnie zadbać o oczy. Co zrobić, by na dłużej zachować dobry wzrok? Zastosuj się do kilku wskazówek i zobacz więcej!