Ten słodki i gęsty napój odżywi naszą skórę witaminą C i beta-karotenem, niezbędnym do utrzymania jej w dobrej kondycji. Do przygotowania potrzebny będzie jeden owoc, który dostaniemy w Lidlu czy Biedronce za ok. 8 zł. Smakuje pysznie i jest bardzo zdrowy.
Dla wielu z nas rozpoczęcie dnia od szklanki wody to obowiązkowy rytuał. Jeden dodatek do wody sprawdzi się lepiej od cytryny, bo nada jej łagodniejszego, ale równie rześkiego smaku. Szczególnie docenimy to pijąc wodę o poranku. Przyjemnie jest zacząć dzień od odświeżającego napoju.
Polacy uwielbiają ogórki i to w przeróżnej postaci. Kiszone, korniszony, na słodko, ostro czy słono. A co powiecie na ogórki po watykańsku? Ten przepis może was zaskoczyć, jednak zapewniamy, że są przepyszne.
Na zielono oznaczony jest zdrowy chleb razowy, a na pomarańczowo - również uznawana powszechnie za zdrową oliwa z oliwek. O co tutaj chodzi? Na opakowaniach rozmaitych produktów spożywczych można znaleźć oznaczenie składające się z pięciu liter. To tzw. ocena "Nutri-Score". Wbrew pozorom, nie mówi nam wprost o tym, czy dana żywność jest zdrowa, czy też niezdrowa.
Naleśniki: w rulonie, w trójkącie, a może bez zawijania? Każdy ma swój ulubiony sposób przygotowywania i jedzenia tej pysznej przekąski. Istnieje jeszcze jeden bardzo pomysłowy patent na podanie naleśników. Najlepiej sprawdzi się, gdy chcemy zjeść je z wieloma dodatkami.
To tylko kilka niedrogich składników, a powstaje z nich pyszne danie na obiad albo na kolację. Smak tej kultowej zapiekanki wiele osób doskonale pamięta jeszcze z PRL. Często była "ratunkowym" daniem, kiedy lodówka świeciła pustkami. Nie ujmuje to jednak jej pysznego smaku. Podajemy przepis.
Kawa to jeden z napojów, bez którego wiele osób wręcz nie wyobraża sobie życia. Można ją podawać na wiele sposobów, jednak jeśli zależy ci na redukcji wagi, warto skorzystać z pewnej przyprawy, która potrafi zdziałać cuda.
Choć urlop spędzany nad polskim morzem najczęściej kojarzy się z goframi, lodami i smażoną rybą, okazuje się, że na stołach wypoczywających królują również inne potrawy. Turecki specjał podbił serca turystów. A jak wykonać go samodzielnie w domu? Wyjaśniamy.
Bita śmietana z owocami, słynny deser Ambrozja, krem sułtański - to słodkości, które pamiętamy z PRL dzięki popularnym wtedy cukierniom Hortex. W lubianych barach podawano też ówczesną wersję deseru, która przypominała znane dziś z barów fast food shaki. Była to kremowa kawa mrożona.
W ostatnim czasie cynamonki podbiły serca Polaków, a w sieci mnożą się kolejne przepisy na ten słodki specjał. Jedna z internautek pochwaliła się, że dodaje do nich warzywo. Choć to połączenie może wydawać się bardzo odważne, warto przekonać się do potrawy, wykonując ją własnoręcznie.
Kto nie lubi placków ziemniaczanych? Te wykonane według przepisu Katarzyny Bosackiej mają dwie potężne przewagi nad innymi. Smakują jeszcze lepiej od "zwykłych" i są jednocześnie nieco zdrowsze. Wszystko dzięki dodatkom, które dodają im wartości odżywczych.
Cukinia to królowa lata, a wieku Polaków uwielbia to warzywo nie tylko za łatwość w wyhodowaniu, ale również pyszny smak i wszechstronność. Choć wielu nie może przekonać się do kiszonej cukinii, zapewniamy, że ten przepis odmieni waszą kuchnię.
Kiedy niespodziewanie najdzie cię ochota na coś słodkiego, warto sięgnąć po zdrowy substytut, który zaspokoi pragnienie, a jednocześnie nie wpłynie negatywnie na zdrowie tak bardzo, jak wysoko przetworzone, pełne cukru słodycze. Daktyle sprawdzą się idealnie, a także mogą posłużyć jako składnik zdrowego deseru lub ciasta. Jakie mają właściwości?
Helen Tinsle przyszła na świat w 1919 roku i w tym roku skończy 105 lat. Jak relacjonują jej bliscy, kobieta jest charakterna, a przy tym zabawna i kochana. Cieszy się sprawnością umysłową, a przez lata wypracowała sobie styl życia, dzięki któremu dożyła tak sędziwego wieku. Okazuje się, że każdego dnia spożywa jeden produkt, który zapewne większość z Was ma w swojej kuchni.
Za nami fala upałów, ale kolejne prognozy wskazują, że niebawem Polskę ponownie nawiedzą wysokie temperatury. Jak odżywiać się w gorące dni, aby czuć się dobrze? Warto ze swojej diety wykluczyć kilka produktów, które utrudniają znieść upał.
Sezon na grzybobranie już się zaczął, a wiele osób zdecyduje się na zamrożenie części zbiorów, by cieszyć się świeżymi potrawami zimą. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio przygotować grzyby, aby po rozmrożeniu nie były gorzkie. Przedstawiamy sprawdzone sposoby.
W lasach pojawiły się pyszne i zdrowe jadalne owoce, które w Polsce wciąż są mało doceniane. Może odstrasza nas nazwa, bo niegdyś nazywano je “owocami diabła”. Wiele osób przechodzi obok nich obojętnie, a niesłusznie. Owoce borówki brusznicy mają wiele zastosowań, a pod względem wartości odżywczych dorównują jagodom czy malinom.
Podróżowanie samolotem stało się obecnie bardzo popularnym środkiem transportu. W ten sposób można szybko i wygodnie dotrzeć nawet w najdalsze zakątki ziemi. Im dalej, tym więcej udogodnień oferują linie lotnicze. Jednak, jak zdradza zawodowa stewardessa, z niektórych z nich lepiej nie korzystać! O co chodzi?
Część specjalistów z zakresu żywienia wskazuje, że nie należy łączyć ze sobą surowego ogórka oraz pomidora, ponieważ w zestawieniu produkty te mogą nie tylko tracić swoje cenne składniki odżywcze, ale także niekorzystnie wpływać na organizm. Czy rzeczywiście takie połączenie może nam zaszkodzić? Jak się okazuje, jest w tym tylko ziarno prawdy.
Większość osób słyszało, że pomidory lepiej przechowywać poza lodówką, aby dłużej pozostały smaczne i świeże. Ale to nie wszystko. Inna drobna zmiana przyzwyczajenia wystarczy, by dłużej cieszyć się ich lepszym smakiem.
Ser to jeden z pierwszych produktów, z którego rezygnują osoby zamierzające zadbać o sylwetkę. Nie da się ukryć, większość z nich jest tłusta i wysokokaloryczna co nie wpływa dobrze na figurę. Jeśli jednak uwielbiasz sery i nie wyobrażasz sobie bez nich życia, mamy dobre wiadomości. Jest kilka typów serów, po które możesz spokojnie sięgnąć, nawet będąc na diecie.
Latem pojawia się większa ochota na delikatne i orzeźwiające potrawy. Królują chłodniki i dania warzywne. Częściej też sięgamy po owoce. Ewa Wachowicz podzieliła się wyjątkowym i nieoczywistym przepisem na zupę cytrusową, a konkretniej - cytrynową. To połączenie smaków Was zachwyci. Jak ją przygotować?
Jest delikatny, lekko gorzkawy i kosztuje tyle, co średniej klasy samochód. Szafran to najbardziej wyszukana, a zarazem najdroższa przyprawa na świecie! W kuchni polskiej nie jest jeszcze zbyt popularna, a szkoda, bo nadaje potrawom wyrazistego charakteru. Jednak, czy jest to warte swojej ceny?
Eksperci z Uniwersytetu Harvarda zajmujący się żywieniem opracowali "zasadę zdrowego talerza". To metoda przygotowywania i jedzenia posiłków. Prosta i łatwa do zapamiętania zasada jest wręcz genialna. Wystarczy zapamiętać jeden schemat.
To najlepszy pomysł na obiad w upalne dni. Chłodnik zrobiony według przepisu z PRL ma same zalety. Po pierwsze jest zupą kwaśną i orzeźwiającą, a po drugie - bardzo zdrową. Jego sekret tkwi w zsiadłym mleku oraz soku z ogórków kwaszonych. Przygotujesz go błyskawicznie.
Sezon letni w pełni, a to idealny moment na zbiory świeżych warzyw i owoców. Z powodzeniem można je wykorzystać nie tylko jako dodatek do posiłków czy ciast, ale także do stworzenia zdrowych, pysznych i poprawiających trawienie koktajlów. Te połączenia smaków warto znać.
Nietypowe zdjęcia z codziennych zakupów pojawiają się na Facebooku i w serwisie X. Wielu Polaków, w tym celebrytów i polityków, chwali się w mediach społecznościowych zakupem paczki słonych paluszków. O co tutaj chodzi? Okazuje się, że spontanicznej akcji przyświeca bardzo ważny cel. Chodzi o coś więcej niż tylko o słone przekąski.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że w kuchennej szufladzie ma jedną z najdroższych przypraw świata. Goździki, bo o nich mowa, osiągają na globalnych rynkach zawrotne ceny. Dlaczego? I czy oprócz walorów smakowych i aromatycznych przyprawa ta oferuje nam coś więcej?